ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Hubject i Electrify America uproszczą proces ładowania pojazdów elektrycznych w USA
10.01.2019r. 15:08

Electrify America oraz Hubject ogłosiły rozpoczęcie współpracy strategicznej w zakresie systemu Plug&Charge. Dzięki kooperacji obu firm, do końca 2019 r. technologia ta znajdzie zastosowanie w ponad 2 tys. publicznych stacji ładowania.

Hubject wspomoże we wdrażaniu globalnego standardu ISO 15118 do wszystkich ładowarek należących do Electrify America na rynku w Ameryce Północnej. Technologia Plug&Charge pozwala na automatyczne uwierzytelnianie oraz autoryzację pojazdu elektrycznego podczas sesji ładowania za pomocą zabezpieczonej komunikacji cyfrowej. Eliminuje to potrzebę korzystania z karty RFID lub kredytowej oraz aplikacji mobilnych, znacząco upraszczając proces ładowania.

Dzięki Plug&Charge uzupełnianie energii w akumulatorze EV rozpoczyna się po podłączeniu pojazdu do stacji, zaś płatność odbywa się automatycznie. Jak informuje Hubject, system stanowi ponadto pierwszy krok do wdrażania technologii Vehicle-to-Grid (V2G).
Electrify America, będąca spółką zależną Volkswagena, zarządza siecią składającą się z szybkich i ultraszybkich ładowarek o mocach 50, 150 i 350 kW. Wszystkie te stacje są obecnie przygotowane do wdrażania technologii Plug&Charge. Aktualizacja zastosowanego w nich oprogramowania zakończy się jeszcze w 2019 r. Do końca bieżącego roku Electrify America zamierza zainstalować w USA ponad 500 stacji ładowania prądem stałym.

Hubject z siedzibą w Berlinie rozwija platformę ułatwiającą korzystanie z ładowarek do pojazdów elektrycznych, co eliminuje konieczność korzystania z kart różnych operatorów. Spółka jest obecna w 24 państwach, a do jej partnerów należy 300 podmiotów. Udziałowcami Hubject są: Grupa BMW, Daimler, Grupa Volkswagena, innogy, Siemens, Bosch oraz EnBW.

Dodaj nowy Komentarze ( 2 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

KOMENTARZE ( 2 )


Autor: histo/eryk 10.01.2019r. 16:10
a jak w Chinach ?
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Ciekawy 10.01.2019r. 17:28
A kiedy do tego partnerstwa dołączy Polska?
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 2 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
Ebicom
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2019
mobilne cire
IT BCE