ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Centrum przesiadkowe ze stacjami ładowania w Ostrowie Wlkp. uruchomione
11.01.2019r. 05:49

Z początkiem roku w Ostrowie Wielkopolskim zostało uruchomione, wyposażone w ładowarki autobusów i samochodów elektrycznych, centrum przesiadkowe, które powstało ramach projektu unowocześnienia transportu miejskiego.

Uruchomiane 2 stycznia centrum przesiadkowe wyposażone zostało między innymi w dwie stacje ładowania autobusów elektrycznych i dwa punktu ładowania samochodów osobowych,

Budowa centrum przesiadkowego jest częścią projektu pn. "Unowocześnienie transportu miejskiego Ostrowa Wielkopolskiego wraz z innymi działaniami niskoemisyjnymi na terenie Aglomeracji Kalisko-Ostrowskiej". Całkowita wartość projektu to prawie 42,6 mln zł, z czego prawie 31,8 mln zł pochodzi z dofinansowanie z pieniędzy unijnych.
W ramach tego projektu do Ostrowa Wlkp. trafi też sześć nowych autobusów elektrycznych, na dostawę których Miejski Zakładu Komunikacji podpisał umowę w kwietniu ubiegłego roku umowę z firma Ursus Bus. Wartość podpisanej umowy wynosi ok. 15 mln zł, z czego ponad 13 mln to dotacja unijna.
Autobusy elektryczne mają być ładowane energią wytwarzaną przez Ostrowski Zakład Ciepłowniczy. Takie rozwiązanie działa już w przypadku czterech kursujących po ulicach Ostrowa autobusów elektrycznych.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
Ebicom
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2019
mobilne cire
IT BCE