ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Tesla ma już swoje przedstawicielstwo w Polsce
11.01.2019r. 05:59

4 stycznia br. zarejestrowano spółkę Tesla Poland - czytamy w "Pulsie Biznesu". Firma ma swoją siedzibę w biurowcu przy Złotych Tarasach w Warszawie.

Właścicielem 99,5 proc. udziałów spółki jest Tesla International B.V. - europejskie przedstawicielstwo Tesli w Amsterdamie. Kapitał zakładowy Tesla Poland wynosi wymagane 5 tys. zł, a jej zarząd składa się z topowych menedżerów koncernu: Stephana Werkmana, dyrektora finansowego na kraje UE, Davida Feinsteina, dyrektora ds. globalnej sprzedaży i dostępu do nowych rynków oraz Yarona Kleina, głównego księgowego Tesli w USA.

Przedmiotem działalności spółki być przede wszystkim konserwacja i naprawa pojazdów samochodowych, a ponadto m.in.: sprzedaż detaliczna części i akcesoriów, wykonanie instalacji elektrycznych, naprawa i konserwacja urządzeń elektrycznych, sprzedaż hurtowa i detaliczna samochodów osobowych czy sprzedaż detaliczna prowadzona przez internet - czytamy w "Pulsie Biznesu".
"Puls Biznesu" przypomina, że bliźniacza spółka - Tesla Czech Republic, z tym samym zarządem, założona została przed Świętami w Czechach.

Gazeta zwraca uwagę, że pomimo braku oficjalnego przedstawicielstwa w Polsce, w 2018 r. zarejestrowano 53 nowe Tesle, co plasuje tą markę na trzecim miejscu w rankingu najpopularniejszych samochodów elektrycznych. Jest to również jedyna marka, która zanotowała w ubiegłym roku spadek sprzedaży. W 2017 r. zarejestrowano w Polsce 71 Tesli.

Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: Inwestor 11.01.2019r. 13:08
A kiedy spółka zaoferuje domowe magazyny energii z zestawami fotowoltaiki dostępne dla polskiej kieszeni prozumentów.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
Ebicom
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2019
mobilne cire
IT BCE