ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Eksperci z KE, Ukrainy i Rosji spotkają się, aby kontynuować negocjacje procesu trójstronnego
11.01.2019r. 08:56

Eksperci z Komisji Europejskiej, Ukrainy i Rosji spotkają się ponownie 15 stycznia, aby kontynuować negocjacje procesu trójstronnego na temat minimalnych dostaw gazu przez terytorium ukraińskie po uruchomieniu spornego Nord Stream 2. Negocjacje trójstronne z udziałem polityków odbędą się 21 stycznia - czytamy w BiznesAlert.pl.

Umowa przesyłowa Ukraina-Rosja kończy się z końcem 2019 roku, kiedy ma być gotowy gazociąg Nord Stream 2 stanowiący alternatywny szlak dostaw gazu do Europy. Przychody z opłat tranzytowych stanowią istotny składnik budżetu ukraińskiego, a ich spadek może mieć wpływ na stabilność finansową i polityczną kraju.

Mimo postępów projektu Nord Stream 2, Rosjanie nie będą prawdopodobnie w stanie porzucić dostaw przez Ukrainę w całości. Z tego względu także są zainteresowani porozumieniem regulującym minimalne dostawy przez jej terytorium po 2020 roku.
Jak czytamy w BiznesAlert.pl, prezes Naftogazu Andriej Kobolew podkreślił, że nie będzie prowadził bezpośrednich rozmów na ten temat z Gazpromem, a właściwym formatem pozostaje proces trójstronny. - Polegamy na prawie europejskim- zadeklarował na Facebooku.
UNIAN/UA Wire , BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2019
mobilne cire
IT BCE