ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Enea rozszerzyła swoją ofertę
11.01.2019r. 12:32

Enea rozszerzyła swoją ofertę o piece powierzchniowo-akumulacyjne. Jak podkreśla spółka wprowadzenie tych produktów do oferty to kolejny etap jej długofalowych działań, które mają wpływać na świadomość klientów w zakresie ochrony środowiska i walki ze smogiem.

Enea z początkiem roku wprowadziła ofertę Enea Eco, która ma wspierać walkę ze smogiem i promować zwiększanie zużycia energii elektrycznej w godzinach nocnych ze względu na niższe koszty. Oferta Enea Eco dzięki preferencyjnym cenom, ma zachęcić klientów do korzystania z ogrzewania elektrycznego. Dlatego Enea wprowadziła do sprzedaży również piece powierzchniowo-akumulacyjne, które jak podkreśla spółka, są jednymi z najoszczędniejszych urządzeń elektrycznych do ogrzania mieszkania lub lokalu.

- Produkt stanowi odpowiedź na zapotrzebowanie klientów poszukujących rozwiązań pozwalających na efektywne oraz komfortowe ogrzewanie swoich mieszkań. Dążymy do tego, by nasze produkty były innowacyjne, podnosiły jakość i komfort życia naszych Klientów, dawały także wymierne oszczędności. Piece powierzchniowo-akumulacyjne to nasza propozycja dla osób które troszczą się o środowisko - powiedział Bartosz Zieliński, dyrektor Departamentu Sprzedaży w Enei.

Piece, które oferuje Enea, w ocenie spółki są jednymi z najoszczędniejszych urządzeń elektrycznych do ogrzewania pomieszczeń dostępnych na rynku. Jak wyjaśnia, Enea czas poboru energii elektrycznej przez piec powierzchniowo-akumulacyjny to średnio tylko 4 do 6 godzin w ciągu doby, a zastosowane w nich nowoczesne systemy sterowania optymalizują ich pracę i pozwalają na zmniejszenie mocy zainstalowanych urządzeń w stosunku do innych rozwiązań. Jak zaznacza Enea ograniczenie mocy zainstalowanej ma duże znaczenie w tzw. "starym budownictwie", gdzie instalacje wewnętrzne rzadko są przystosowane do większego poboru mocy.
- Wymieniając stare źródła ciepła na piece powierzchniowo-akumulacyjne, klienci Enei mogą ubiegać się o dofinansowanie w ramach rządowego programu "Czyste Powietrze". Jego celem jest ograniczenie emisji pyłów i zanieczyszczeń wprowadzanych do atmosfery przez domy jednorodzinne. Oferta Enei, obejmująca piece powierzchniowo-akumulacyjne, wspiera walkę ze smogiem - powiedział Bartosz Zieliński, dyrektor Departamentu Sprzedaży w Enei.

Enea oferuje także pompy ciepła. Według spółki powietrzna pompa ciepła pozwala na obniżenie rachunków za ogrzewanie domu i wody użytkowej, ponieważ w tym celu korzysta z darmowej energii odnawialnej, jaką jest energia promieniowania słonecznego skumulowana w powietrzu.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE