ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Partia Razem przekazała prezydentowi książki nt. wpływu człowieka na zmiany klimatu
11.01.2019r. 15:12

Grupa polityków Partii Razem przekazała w piątek do Kancelarii Prezydenta pakiet książek poświęconych wpływowi człowieka na zmiany klimatu. Mamy nadzieję, że dzięki temu zmieni się podejście prezydenta Andrzeja Dudy do tej kwestii - powiedziała Julia Zimmermann z zarządu ugrupowania.

Politycy odnieśli się w ten sposób do środowego wystąpienia Dudy, w którym stwierdził on, że nie wie, "na ile w rzeczywistości człowiek przyczynia się do zmian klimatycznych", a głosy naukowców w tej sprawie są "bardzo różne". Prezydent wskazywał także, że do zmian klimatu dochodziło także przed pojawieniem się człowieka na ziemi.

"W jakim procencie dzisiaj człowiek przyczynia się do zmian klimatycznych? W jakimś procencie na pewno, bo emitujemy, tu nie ma żadnych wątpliwości. Czy powinniśmy to ograniczać? Ja uważam, że tak. Ale przede wszystkim powinniśmy przygotowywać się do zmian klimatu, niezależnie od tego, w jaki sposób one następują. (...) Bo faktem są powodzie, większe niż dawniej, bo faktem są susze, większe niż dawniej, faktem jest, że lata są cieplejsze, a zimy są również cieplejsze, a więc że klimat z jakichś przyczyn się ociepla" - mówił Duda.

Przed przekazaniem książek, wśród których znalazły się m.in. "Prawda nadal niewygodna" b. wiceprezydenta USA i laureata pokojowej nagrody Nobla Ala Gore'a oraz dedykowany dzieciom album "Zwierzęta, które zniknęły", Zimmermann podkreśliła, że działanie ekosystemów i to, jak wpływa na nie działalność człowieka, to "przedmiot zainteresowania nauki od wielu już lat".
"Pan prezydent wcześniej chwalił się wręcz tym, że bardzo chętnie się uczy, bardzo chętnie czyta, wykorzystując do tego każdą wolną chwilę, zarówno w domu, jak i w podróżach; dlatego przygotowaliśmy jako Partia Razem taki pakiet książek dla prezydenta Dudy, dzięki którym będzie mógł poszerzyć swoją wiedzę właśnie w dziedzinie wpływu człowieka na klimat i tego, jak w ogóle funkcjonowanie człowieka wpływa na świat, w którym żyjemy" - wyjaśniła członkini zarządu Razem dziennikarzom zebranym przed biurem podawczym Kancelarii Prezydenta.

Zimmermann wyraziła przy tym nadzieję, że dzięki temu zmieni się podejście prezydenta Dudy "do kwestii wpływu człowieka na klimat, do kwestii gospodarki energetycznej w Polsce i przede wszystkim do dalszego rozwoju energetyki w Polsce", w tym do otwierania nowych bloków węglowych. Według polityków Partii Razem tego rodzaju inwestycje są rozwiązaniem krótkotrwałym, które "tylko pogorszy sytuację naszego środowiska".

Dodaj nowy Komentarze ( 5 )

KOMENTARZE ( 5 )


Autor: Gftr 12.01.2019r. 23:14
Wstyd za wiedzę Prezydenta.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: max 14.01.2019r. 09:16
Prezydent jak rzadko w tej kwestii ma rację. Obarczanie ludzkości za dzisiejsze ocieplenie klimatu jest nadużyciem... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Obserwator 14.01.2019r. 09:16
Można też krócej wyjaśnić, niż poprzez książki:... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: max 14.01.2019r. 13:29
Kol. "Obserwator" : Akurat Pan dr. Marcin Popkiewicz autor książki: "Świat na rozdrożu" (wydanie... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Cieplutko 24.02.2019r. 16:42
Ocieplenie klimatu to fakt. Powodem jego jest aktywność słońca. Główny twórca teorii z co2?- Al Gore oddaje nagrodę... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 5 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2019
mobilne cire
IT BCE