ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

CENTRUM PRASOWE

Solidne zaplecze dla młodych energetyków
14.01.2019r. 14:36

Szkoły zawodowe, centra kształcenia zawodowego, zespoły szkół uczące w zawodach elektryka i energetyka - Tauron Dystrybucja współpracuje już z 28 ośrodkami edukacyjnymi w celu wspieranie kształcenia w zawodzie elektryka i energetyka. W ostatnim czasie pięć z nich zostało wyposażonych w nowoczesny sprzęt i narzędzia służące do nauki zawodu.

Od kilku lat Tauron zawiera ze szkołami zawodowymi porozumienia, określające zasady i formy współdziałania na rzecz rozwoju edukacji zawodowej w obszarze elektroenergetyki. W ramach tej współpracy organizowane są praktyki i staże zawodowe, wyjazdy dydaktyczne, a także prelekcje i pokazy prowadzone przez kadrę techniczną Taurona. Uczniowie mają możliwość zwiedzania obiektów energetycznych, zapoznają się z warunkami i metodami pracy w energetyce oraz otrzymują informacje na temat warunków pracy i możliwości rozwoju zawodowego w Tauronie.

- Chcemy przekonać młodych ludzi, że energetyk, to zawód z przyszłością, a Tauron to perspektywiczny pracodawca. Podejmujemy wiele działań, żeby pokazać, jak ważny jest zawód energetyka i jak dużo zależy od pracy naszych ekip monterskich. Narzędzia i technologie, które wykorzystują nasze ekipy podczas wykonywania codziennych obowiązków, są na najwyższym światowym poziomie. I na takich urządzeniach powinny kształcić się przyszli elektrycy energetycy. Wówczas młodzi ludzie po szkole, przyjdą do firmy przygotowani do profesjonalnego i bezpiecznego wykonywania zawodu - mówi Robert Zasina, prezes Tauron Dystrybucja.

Jedną z form współpracy ze szkołami jest dostarczanie przez Tauron sprzętu, urządzeń i podzespołów, przeznaczonych do modernizacji pracowni, w których uczy się młodzież z klas o profilu elektrycznym. Nie różni się on niczym od wykorzystywanego w codziennej pracy. Dzięki temu absolwenci szkoły zatrudnieni potem w branży energetycznej są lepiej przygotowani do wykonywania zawodu w rzeczywistych warunkach. Przekazywany sprzęt to między innymi rozłączniki, wyłączniki, styczniki, autotransformatory, złącza kablowo-pomiarowe, rozdzielnice, liczniki i wiele innych rodzajów urządzeń.
Na początku stycznia kolejna pracownia elektryczna wzbogaciła się o nowoczesny sprzęt i wyposażenie. Zespole Szkół Energetycznych w Krakowie, czyli popularna "Loretańska", to szkoła z ogromnymi tradycjami, której absolwenci od wielu lat pracują w energetyce.

- Na najbliższe miesiące, wspólnie z Tauronem, zaplanowaliśmy wzmocnienie działań nastawionych na promocję zawodu elektryka wśród tegorocznych absolwentów ostatnich klas gimnazjum i szkoły podstawowej oraz wśród ich rodziców. Chcemy wspierać promocję tego ważnego dla gospodarki zawodu, skierowanej do młodego człowieka wybierającego dalszą ścieżkę edukacyjną. Konieczne jest również przełamanie stereotypów i pokazanie wielu atrakcyjnych form zawodu energetyka - tłumaczy Marek Kolarski, dyrektor Zespołu Szkół Energetycznych w Krakowie.

Wcześniej, bo pod od koniec 2018 roku, sprzęt i urządzenia trafiły do innych szkół z terenu działania Taurona: Zespołu Szkół Elektryczno-Mechanicznych w Legnicy, Zespołu Szkół Elektronicznych, Elektrycznych i Mechanicznych w Bielsku-Białej, Zespołu Szkół Mechaniczno-Elektrycznych w Żywcu i Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Tarnowie.

Działania te powiązane są również z programem POWER realizowanym przez Grupę Tauron. Na początku grudnia, we współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej, zainaugurowany został Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój (POWER), stanowiący ważny element w rozwiązaniu problemów rynku pracy w sektorze energetycznym. Projekt kładzie nacisk właśnie na sposoby i jakość kształcenia zawodowego młodzieży.

Komentarz rzecznika prasowego Grupy Tauron Daniela Iwana
Tauron

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2019
mobilne cire
IT BCE