ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Altmaier: rezygnacja węgla uderzy w niemiecki przemysł energochłonny
23.01.2019r. 06:29

Odejście od węgla uderzy w przemysł energochłonny Niemiec - taką deklarację złożył niemiecki minister gospodarki Peter Altmaier, który dodał, że Berlin chce zlikwidować tanią energetykę węglową z przyczyn środowiskowych - czytamy w BiznesAlert.pl.

Niemieckie firmy obawiają się skutków wycofania węgla z sektora energetycznego oraz odłączenia w najbliższych latach elektrowni węglowych od systemu elektroenergetycznego. Przemysł boi się zwiększenia kosztów działalności o nawet kilka miliardów euro.

- Podejmiemy jasne i odpowiedzialne kroki w celu udzielenia wsparcia przedsiębiorstwom energochłonnym - powiedział przedstawiciel niemieckiego resortu gospodarki podczas wtorkowej konferencji prasowej poświęconej energetyce.
Tzw. "Komisja Węglowa" planuje opublikować wyniki swej pracy między 25 stycznia, a 1 lutym. Znajdzie się wśród nich harmonogram wycofywania elektrowni węglowych z użytku. Eksperci spodziewają się, że ramy czasowe będą wyznaczone na lata 2035-2040.

Agencja Reuters powołuje się na badania stowarzyszenia branżowego BDI oraz DIHK Chambers of Commerce, które obliczyły, że odejście od węgla zwiększy wydatki na energię w Niemczech o około 54 miliardy euro do 2030 roku. BDI i DIHK wezwały Berlin do zapewnienia dotacji w wysokości co najmniej 2 miliardów euro rocznie na opłaty sieciowe.
Reuters , BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: hm... 23.01.2019r. 18:48
...OZE się nie nadaje, gaz za drogi,... czyżby pozostał im tylko atom ?
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2019
mobilne cire
IT BCE