ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

CENTRUM PRASOWE

Kolejna edycja programów stypendialnych fundacji, działającej w PKN Orlen rozstrzygnięta
23.01.2019r. 19:20

Fundacja "Orlen - Dar serca" przyznała łącznie 237 stypendiów w roku szkolnym 2018/2019 w ramach dwóch programów stypendialnych: Dla Płocka i powiatu płockiego oraz Dla Orłów. Laureaci, czyli uczniowie szkół regionu zostali docenieni za ponadprzeciętne wyniki w nauce, osiągnięcia sportowe oraz za pracę na rzecz społeczności lokalnych.

- Prowadzone przez nas programy stypendialne to jeden z najważniejszych obszarów działań Fundacji "Orlen - Dar serca" - mówi Prezes Fundacji Katarzyna Różycka. - Praca z tak zdolną i zaangażowaną społecznie młodzieżą to przyjemność. Obserwowanie rozwoju tych młodych ludzi i ich dalszej ścieżki kariery potwierdza, że są to osoby wartościowe, które zasługują na docenienie ich pasji i działań. Szczególnie cieszy mnie to, że w tym roku do grona naszych podopiecznych dołączyła grupa nowych uczniów, których rozwój będziemy śledzić z uwagą - dodaje Katarzyna Różycka.

Tegoroczna Gala była wyjątkowa, bo była jednocześnie jubileuszem 10-lecia programu stypendialnego Dla Płocka i powiatu płockiego. W ramach obecnej edycji 124 uczniów z pasją co miesiąc otrzyma środki na realizowanie swych celów naukowych, sportowych i społecznych.

Obok stypendystów z Płocka, na Gali gościli także laureaci programu Dla Orłów. - W PKN Orlen oraz Spółkach Grupy duży nacisk kładziemy na rolę życia rodzinnego i rodziny. Obok licznych programów, które wspierają naszych pracowników i ich rodziny na co dzień, podejmujemy także działania takie jak programy stypendialne. Tylko w tym roku Fundacja przyznała aż 113 stypendiów najzdolniejszym dzieciom - także tym uzdolnionym sportowo - z PKN ORLEN i Grupy ORLEN - mówi Wioletta Kandziak, Dyrektor Wykonawczy ds. Kadr w PKN Orlen, Członek Zarządu Fundacji "Orlen - Dar serca"".

Uzyskanie stypendium w obu programach Fundacji "Orlen - Dar serca" wymaga spełnienia kilku warunków. Najważniejszym z nich jest, w przypadku stypendiów naukowych, odpowiednia wysokość średniej - co najmniej 4,7. Dodatkowe punkty uczniowie otrzymują za osiągnięcia wychodzące poza standardowy program nauki - udział w olimpiadach, konkursach oraz za pracę społeczną. Od sportowców oczekuje się przede wszystkim wybitnych wyników w uprawianej dyscyplinie, ale również średniej nie niższej niż 4,0. Z kolei uczniowie pracujący społecznie musieli przede wszystkim udokumentować działalność na rzecz innych oraz legitymować się średnią na poziomie 4,5.

Warto przypomnieć, że Fundacja"Orlen - Dar serca" obok wspomnianych programów prowadzi także program dla dzieci z Rodzinnych Domów Dziecka oraz funduje stypendia specjalne jak na przykład stypendium "Pełnia życia" - czteroletnie stypendium skierowane do medalistów Igrzysk Paraolimpijskich w Rio de Janeiro 2016.

Stypendia zostały wręczone podczas uroczystej gali w Orlen Arenie w Płocku. Uroczystość uświetnił wykład motywacyjny Tomasza Grzywaczewskiego - podróżnika, dziennikarza oraz autora książki "Przez dziki Wschód", za którą otrzymał Nagrodę Magellana 2012. Jest pomysłodawcą Long Walk Plus Expedition - głośnej wyprawy śladami ucieczki z gułagu Witolda Glińskiego oraz współautorem dokumentalnego filmu opowiadającego o tej wyprawie. Pasjonuje się poszukiwaniem i odkrywaniem zapomnianych opowieści. Najmłodszy w Polsce członek prestiżowego amerykańskiego The Explorers Club. Uczestnik wyprawy do Kamerunu "Vivat Polonia 2016" śladami polskiego odkrywcy Stefana Szolc-Rogozińskiego.

W wydarzeniu wzięli również udział laureaci z poprzednich edycji programów, co sprzyjało wymianie wiedzy i spostrzeżeń.
Orlen

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2019
mobilne cire
IT BCE