ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

CENTRUM PRASOWE

Tauron Ciepło przygotowuje nowe pokolenie fachowców
25.01.2019r. 13:24

Tauron Ciepło nawiązał współpracę z Powiatowym Zespołem Szkół nr 10 w Kętach oraz Zespołem Szkół nr 2 w Katowicach Murckach. Od września ubiegłego roku patronatem zostali objęci uczniowie klas kształcących w zawodzie technik elektryk.

Już od kilku lat, Tauron zawiera ze szkołami zawodowymi porozumienia, określające zasady i formy współdziałania na rzecz rozwoju edukacji zawodowej w obszarze elektroenergetyki.

- Jako pracodawca odpowiedzialny społecznie chcemy mieć wpływ na kształtowanie opinii młodych ludzi i ich rodziców na temat edukacji i przyszłości zawodowej. Nadchodzi "era fachowców", czas kiedy posiadanie dobrego, konkretnego zawodu jest wartością. Mamy tego świadomość i staramy się promować to przekonanie wśród młodych ludzi - potencjalnie naszych przyszłych pracowników. - mówi Jacek Uhryn Prezes Zarządu Tauron Ciepło

W ramach patronatu Tauron Ciepło oferuje wsparcie działań i przedsięwzięć związanych z nauką zawodu. Po zakończeniu edukacji i uzyskaniu tytułu zawodowego Spółka zapewnia najlepszym uczniom stypendia i możliwość zatrudnienia. Uczniowie klas patronackich mają także możliwość odbycia praktyk zawodowych w Tauron Ciepło.

- Dziś na rynku pracy jesteśmy postrzegani jako dobry i stabilny pracodawca. Jednak z naszych analiz wynika, że za kilka lat wielu pracowników osiągnie wiek emerytalny, dlatego już teraz staramy się do tego systemowo przygotować. Zależy nam na tym, aby młodzi ludzie chętnie wybierali zawody związane z energetyką i ciepłownictwem jako swoją drogę życiową, a TauronCiepło postrzegali jako atrakcyjne miejsce pracy. - mówi Joanna Duszyńska-Pukszta Dyrektor Departamentu ds. Personalnych Tauron Ciepło

Współpraca Tauron Ciepło z klasami patronackimi opiera się na zaangażowaniu w projekty realizowane przez uczniów oraz włączaniu ich do udziału w wydarzeniach organizowanych przez spółkę takich jak: otwarcie Centrum Edukacji Ekologicznej Miasta Katowice przy Zespole Szkół w Murckach czy współpraca przy realizacji projektu Katowice Miastem Fachowców i Festiwalu Szkół Ponadgimnazjalnych "Sięgnij po zawód".

Przedstawiciele szkół partnerskich uczestniczyli także w organizowanym przez Grupę Tauron seminarium, inaugurującym Program Operacyjny - Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER) realizowany we współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej.

W 2018 roku, dla uczniów szkół objętych patronatem Tauron Ciepło w ramach zajęć dodatkowych, przeprowadzono warsztaty Akademii GOPR - cyklu organizowanego przez Grupę Tauron.

Komentarz Rzecznika prasowego Grupy TAURON Daniela Iwana
Tauron

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2019
mobilne cire
IT BCE