ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

W ponad 200 domach w Suwałkach wymienione stare piece c.o.
03.02.2019r. 11:29

201 rodzin w Suwałkach (Podlaskie) skorzystało już z miejskiej dotacji na wymianę starych pieców centralnego ogrzewania. W 2019 roku miasto przeznaczy na ten cel 200 tys. złotych.

Jak informuje magistrat, w ciągu trzech lat miasto wydało na wymianę pieców 657 tysięcy zł. Piece wymieniło 201 rodzin. Największą popularnością cieszą się przyłącza do sieci gazowej. Z dotacji na instalację pieca gazowego skorzystało 102 mieszkańców. 49 osób podłączyło się do sieci miejskiej. W 50 zabudowaniach wymieniono piece na bardziej proekologiczne.

W 2019 roku program ograniczenia niskiej emisji będzie kontynuowany. "Kontynuujemy program dopłat do wymiany źródeł ciepła, bo cieszy się on wśród mieszkańców dużą popularnością. Chcemy skutecznie przeciwdziałać smogowi" - powiedział prezydent Suwałk Czesław Renkiewicz. Samorząd rok temu zainstalował w mieście 11 czujników monitorujących jakość powietrza.

Rada Miejska wprowadziła w tym roku zmiany do programu ograniczenia niskiej emisji. Do tej pory właściciele domów jednorodzinnych mogli otrzymać na nowy piec maksymalnie 3 tys. zł, a wspólnoty mieszkaniowe 10 tys. zł. Po wprowadzanych zmianach będzie to odpowiednio od 3 do 6 tys. zł oraz 15 tys. zł.
"W przypadku właścicieli domów jednorodzinnych ubiegających się o dotację postanowiliśmy wprowadzić podział na trzy grupy związany z dochodami" - poinformował Renkiewicz. W przypadku, kiedy dochód na członka rodziny wyniesie do 1100 zł, dotacja wyniesie 70 proc. inwestycji, ale nie więcej niż 6 tys. zł. Jeżeli dochód wyniesie od 1101 do 1600 zł to dotacja może wynieść do 4 tys. zł. Grupa rodzin, której dochód jest wyższy niż 1600 zł na osobę otrzyma dotację do 3 tys. zł.

Jak informuje magistrat, w ramach programu preferowane będą wnioski mieszkańców, którzy zamierzają przyłączyć się do miejskiej sieci ciepłowniczej oraz do sieci gazowej. Wnioski będą przyjmowane od 15 lutego do końca marca.

Władze Suwałk przyjęły Program Gospodarki Niskoemisyjnej w 2015 roku. Zakłada on redukcję zużycia energii, zwiększenie udziału w wykorzystaniu odnawialnych źródeł energii oraz poprawę jakości powietrza w mieście. Przyjęty przez radnych program pozwala na pozyskiwanie na ten cel środków unijnych.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2019
mobilne cire
IT BCE