ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

CENTRUM PRASOWE

Pierwsze 46 rodzin otrzymało od Grupy Energa sprzęt AGD w ramach akcji "Świeć się z Energą"
05.02.2019r. 13:01

Sędziszów Małopolski wygrał rywalizację w plebiscycie miast i zdobył energooszczędny sprzęt AGD. Urządzenia o wartości 50 000 zł trafiły do 46 potrzebujących rodzin z Podkarpacia.. Przekazanie nagród odbyło się 2 lutego w sędziszowskim ratuszu.

W ramach akcji "Świeć się z Energą" Polacy od dziesięciu lat wybierają najpiękniej udekorowane świątecznym światłem miejscowości i tym samym wskazują, gdzie trafia dobroczynna pomoc od Grupy Energa. W tym roku do kolejnych potrzebujących z 16 miast w całym kraju trafi sprzęt AGD o łącznej wartości 200 000 zł.

W sobotę 2 lutego br. nowoczesne sprzęty gospodarstwa domowego w postaci lodówek, pralek, zmywarek i mniejszych urządzeń, oficjalnie przekazano mieszkańcom Sędziszowa. Podczas uroczystości przedstawiciele samorządu dziękowali mieszkańcom za ogromne zaangażowanie, bez którego sukces Sędziszowa nie byłby możliwy.

Zdobycie tytułu "Świetlnej Stolicy Polski" kilka tysięcy mieszkańców świętowało wspólnie na rynku przy ratuszu, gdzie odbył się festyn rodzinny. Urząd Miasta zapewnił wiele atrakcji, m.in. konkursy dla dzieci, pokazy regionalnych specjalności oraz pyszny poczęstunek przygotowany przez koło gospodyń wiejskich. Kulminacją był energetyczny koncert Roksany Węgiel, zakończony rozdawaniem autografów przez gwiazdę. Wydarzenie było relacjonowane przez TVP Info oraz TVP 2 w programie "Pytanie na Śniadanie".

- W plebiscycie wzięliśmy udział po raz pierwszy i od razu udało nam się zwyciężyć. Ta wygrana to nie tylko prestiż, ale również realna pomoc w postaci sprzętu AGD, który trafi do naszych mieszkańców - mówi Bogusław Kmieć, burmistrz Sędziszowa Małopolskiego - Dziękuję wszystkim mieszkańcom i sympatykom Sędziszowa za ogromne charytatywne zaangażowanie - dodaje.

Do 10. edycji "Świeć Się z Energą" zgłosiło się 159 miejscowości, które rywalizowały najpierw na etapie regionalnym, następnie 16 mistrzów wojewódzkich zmierzyło się w ogólnopolskim finale. Zwycięski Sędziszów Małopolski otrzymał nagrody wartości 50 000 zł, natomiast do każdego z miast, które zdobyło najwięcej głosów w etapie regionalnym, w najbliższych tygodniach zostaną przekazane zestawy urządzeń AGD o wartości 10 000 zł

- Grupa Energa dostarcza Polakom nie tylko energię elektryczną, cieplną oraz gaz, ale także realizuje założenia społecznej odpowiedzialność biznesu. Niezwykle ważne jest dla nas wspieranie społeczności, w otoczeniu których funkcjonujemy, i promowanie dobrych inicjatyw społecznych. Stąd takie projekty jak "Świeć się z Energą" - mówi Alicja Barbara Klimiuk, p. o. Prezesa Zarządu Energa SA - Wspierając społeczności lokalne szczególną uwagę zwracamy na pomoc potrzebującym - dzieciom, osobom starszym, ubogim czy chorym. Tworzymy w ten sposób małe ojczyzny - miejsca, gdzie rodzą się wspaniałe wartości i umacniają społeczne więzi - dodaje.

Pomoc, która w tym roku trafiła do Sędziszowa Małopolskiego została przekazana poprzez Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej, który rozdysponował sprzęty zgodnie z potrzebami mieszkańców.

- Gratulacje należą się tym wszystkim, którzy głosowali na nasze miasto - mówi Grzegorz Wszołek, dyrektor MGOPS w Sędziszowie Małopolskim - To dzięki nim 46 potrzebujących rodzin z Sędziszowa i okolic może dziś cieszyć się z nowych urządzeń ułatwiających codzienne życie - dodaje.


Fot. sprzęt AGD o wartości 50 000 zł - nagroda główna dla Sędziszowa Małopolskiego. Źródło: TVS Telewizja Sędziszów Małopolski

Łączna wartość dobroczynnego wsparcia od Grupy Energa po zakończeniu aktualnej edycji akcji przekroczy 850 000 zł. Kolejne relacje z przekazywania energooszczędnego sprzętu AGD od Energi będzie można śledzić na profilu FB akcji.

Współorganizatorami i partnerami X edycji akcji "Świeć się z Energą" są: Grupa Energa, Grupa Polska Press, spółka Energa Oświetlenie oraz oficjalny sklep akcji - sklep.energa.pl.

Grupa Energa jest jedną z czterech największych grup energetycznych w Polsce, z wiodącą pozycją na polskim rynku pod względem udziału energii elektrycznej pochodzącej ze źródeł odnawialnych w produkcji własnej. Podstawowa działalność Grupy obejmuje dystrybucję, wytwarzanie oraz obrót energią elektryczną. Dostarcza i sprzedaje prąd ponad 3 mln klientów, zarówno gospodarstwom domowym, jak i przedsiębiorcom.

Grupa Energa jest trzecim największym zintegrowanym operatorem systemu dystrybucyjnego (OSD) w Polsce pod względem wolumenu dostarczanej energii. Sieć dystrybucyjna składa się z linii energetycznych o łącznej długości 185 tys. km i obejmuje swoim zasięgiem obszar blisko 75 tys. km2, co stanowi ok. 24 proc. powierzchni kraju.

Energa

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2019
mobilne cire
IT BCE