ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

List otwarty p.o. prezesa ZE PAK do pracowników Grupy Kapitałowej ZE PAK
06.02.2019r. 15:42

Pracownicy Zespołu Elektrowni Pątnów Adamów Konin zostali poinformowani we wtorek, 5 lutego, że nie będą otrzymywać premii, aż do odwołania. Sytuacja ta spowodowała napięcie w spółce. Większościowym udziałowcem ZE PAK jest Zygmunt Solorz-Żak, który regularnie znajduje się na liście 100 najbogatszych Polaków. Jego udziały wynoszą 51,55 proc. W środę, 6 lutego pod siedzibą spółki zorganizowano pikietę. Tego samego list do pracowników wystosował pełniący obowiązki prezesa Marcin Ginel.

Szanowni Państwo,

Sytuacja na rynku zarówno wytwarzania energii, jak i jej sprzedaży podlega w ostatnim czasie potężnym zmianom i turbulencjom. Wystarczy wspomnieć chociażby kwestie cen prądu i ich regulacji, kosztów eksploatacji odkrywek oraz w szczególności zawirowań na światowych rynkach związanych z prawami do emisji CO2, które skutkowały kilkusetprocentowymi wzrostami ich cen (od około 5 Euro do nawet 30 Euro za tonę).

Sytuacja na rynku energii stała się trudna i skomplikowana wciąż nie ma możliwości jasnego określenia jak będzie wyglądała najbliższa przyszłość. Przygotowana przez Rząd nowa Strategia Dla Polskiej Energetyki skłania branżę do wnikliwej analizy obecnej sytuacji rynkowej w branży.
5 lutego, jako Prezes Zarządu ZE PAK SA spotkałem się z przedstawicielami organizacji związkowych i poinformowałem o wstrzymaniu premii uznaniowej dla pracowników ZE PAK SA i Spółki PAK SERWIS.

Zarząd Spółki zdecydował się na wstrzymanie indywidualnej premii uznaniowej z powodu konieczności dokonania wnikliwej analizy sytuacji rynkowej, w jakiej znajduje się Spółka oraz weryfikacji wyników finansowych Firmy.

W obecnej sytuacji niepewności cenowej i regulacyjnej, Zarząd Spółki musi skupić się na znalezieniu rozwiązania, które pozwoli Firmie zacząć ponownie wypracowywać dodatni wynik finansowy.

Zarząd chce w ciągu miesiąca uzyskać kompleksową wiedzę na temat kondycji ekonomicznej Spółki i wtedy podjąć decyzję w sprawie przyznawania indywidualnej premii uznaniowej dla pracowników.
Dlatego też, jako Prezes Zarządu zwracam się do wszystkich pracowników ZE PAK SA, aby dali szansę nowemu zarządowi wypracować optymalne, w tej sytuacji, plany dalszego rozwoju oraz uzyskania rzetelnej prognozy funkcjonowania Spółki na najbliższe lata.

Bez takiego planu ZE PAK SA będzie skazany na dalszą nierentowną działalność, brak zysków i wynikające z tego problemy. Chcemy rozwijać i restrukturyzować Grupę Kapitałową ZE PAK SA tak, aby wypracowywała dodatni wynik finansowy. Tylko w ten sposób będziemy mogli utrzymać zatrudnienie i zapewnić Firmie przyszłość,a pracownikom godne płace oraz premie.

Priorytetem obecnego zarządu jest stabilna produkcja, kontynuacja rozsądnej i przemyślanej polityki finansowej Spółki, wzmocnienie wartości ZE PAK SA na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie a także niedopuszczenie do nieuzasadnionej utraty miejsc pracy oraz zapewnienie bezpieczeństwa pracownikom na każdym stanowisku pracy.

Z wyrazami szacunku

Marcin Ginel
p.o. Prezesa Zarządu ZE PAK SA

Dodaj nowy Komentarze ( 5 )

KOMENTARZE ( 5 )


Autor: Old Energetycy 06.02.2019r. 19:18
Efekty ciamciolenia w polityce energetycznej państwa i brak jasnych planów na najbliższe 35 lat.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Ciekawski 07.02.2019r. 07:38
Jak tam instalacja redukcji rtęci za 10 mln efektywnie pracuje, czy ktoś przytulił niezłą sumkę?
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Rozwiń (Pełna treść komentarza)
Autor: Gg 10.02.2019r. 23:36
Ta dajcie szansę nowemu prezesowi przecież tu co 4 miesiące jest nowy prezes sprzedali strategiczny zakład a teraz... pełna treść komentarza
Odpowiedzi: 1 | Najnowsza odpowiedź: 13-02-2019r. 19:20 ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: jogi 18.02.2019r. 11:47
Trochę dziwne, że Pan Prezes pisze do pracowników o rozpoczęciu zbierania kompleksowych informacji o sytuacji w... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 5 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2019
mobilne cire
IT BCE