ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Opozycyjny rząd Wenezueli za możliwością nabywania udziałów większościowych w spółkach joint venture PDVSA przez zagraniczne podmioty
07.02.2019r. 05:58

Taką deklarację złożył w Stanach Zjednoczonych Carlos Vecchio, przedstawiciel rządu Juana Guaidó - czytamy w BiznesAlert.pl.

Opozycyjny wenezuelski rząd chce pozwolić zagranicznym firmom energetycznym na nabywanie udziałów większościowych w spółkach joint venture państwowego koncernu naftowego PDVSA.

Reguły wprowadzone przez reżimowy rząd Nicolasa Maduro nie pozwalały dotychczas na takie działania i PDVSA musiało mieć zawsze udziały większościowe w każdej zależnej od siebie spółce joint venture. Jak powiedział Carlos Vecchio, Juan Guaidó zamierza otworzyć gospodarkę na zagraniczny kapitał, by móc zwiększyć produkcję ropy naftowej.
- Chcemy pobudzić produkcję surowca, w większości przy udziale sektora prywatnego - powiedział Vecchio. Jak dodał, Wenezuela pod rządami Juana Guaidó będzie honorować wszystkie długi zagraniczne kraju, które mają prawne uzasadnienie. Ostrzegł przy tym, że jego rząd może jednak odmówić spłaty zadłużenia, w przypadku, gdy wynika ono z umów zawieranych przez reżim Maduro, zakładających kredytowanie Wenezueli, w zamian za dostawy ropy. Oznaczałoby to, że zarówno Rosja i Chiny nie otrzymają zwrotu pożyczonych przez dyktatora miliardów dolarów - czytamy w BiznesAlert.pl.
Bloomberg/Independent , BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: Engineer 07.02.2019r. 10:49
To juz wiadomo o co chodzi w calym przewrocie :)
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2019
mobilne cire
IT BCE