ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Rząd opozycyjny w Wenezueli zabiega o kontrolę nad petrodolarami z USA
08.02.2019r. 06:18

Administracja Juana Guaidó chce wykorzystać działający w Stanach Zjednoczonych fundusz, by uzyskać dostęp do części dochodów ze sprzedaży ropy, zamierza również powołać nowy zarząd Citgo, czyli spółki rafineryjnej zależnej od koncernu PDVSA - czytamy w BiznesAlert.pl.

Na amerykański fundusz mają trafić dochody Citgo, a za jego pośrednictwem do wenezuelskiej opozycji.

Yon Goicoechea, członek gabinetu politycznego Juana Guaidó, powiedział agencji Reuters, że tymczasowy prezydent kontaktował się z międzynarodowymi partnerami PDVSA i wyrazili oni gotowość, by dalej działać w Wenezueli, ale nie wymienił dokładnie o jakich partnerów chodzi.

Juan Guaidó planuje także w tym tygodniu powołać nowy zarząd działającej w Stanach Zjednoczonych spółki Citgo, która jest największym zagranicznym aktywem Wenezueli i jednocześnie ósmą co do wielkości spółką rafinującą ropę w Stanach Zjednoczonych. Amerykańska administracja zamierza uznać nowy zarząd spółki za oficjalny podmiot prawny kontrolujący Citgo.
Opozycja chce wykorzystać dochody naliczone przez Ccitgo od zeszłego miesiąca, aby sfinansować swoje wysiłki zmierzające do odsunięcia Nicolasa Maduro od władzy. Tymczasem PDVSA zapowiada, że wykorzysta wszystkie dostępne narzędzia prawne, by nie dopuścić do przejęcia spółki. Państwowy koncern już teraz traci klientów w związku z nałożeniem amerykańskich sankcji na swoje aktywa.

Amerykańska rafineria Marathon Petroleum Corp zapowiedziała w tym tygodniu, że zamierza zastąpić wenezuelską ropę, surowcem z innych krajów Ameryki Łacińskiej i z Zatoki Perskiej - czytamy w BiznesAlert.pl.
Reuters , BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2019
mobilne cire
IT BCE