ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Nord Stream 2 AG obawia się dzisiejszego głosowania nad dyrektywą gazową
08.02.2019r. 08:26

Spółka Nord Stream 2 AG odpowiedzialna za sporny projekt o tej samej nazwie skrytykowała plan rewizji dyrektywy gazowej, jako potencjalne narzędzie dyskryminacji. Głosowanie w tej sprawie odbędzie się 8 lutego - czytamy w BiznesAlert.pl.

Nord Stream 2 AG skomentował dla RIA Novosti propozycję rewizji dyrektywy gazowej przedłożoną przez Komisję Europejską i omawianą przez przedstawicieli państw członkowskich Unii Europejskiej. Zmiany mają doprowadzić do podporządkowania gazociągów z krajów trzecich do Europy regulacjom antymonopolowym. Spółka uważa, że wprowadzą niepewność inwestycyjną i dyskryminację, ze względu na to, że regulacje dotyczą konkretnego projektu, czyli Nord Stream 2.

Gazociąg Nord Stream 2 mający powstać do końca 2019 roku znalazłby się pod całkowitą kontrolą Gazpromu, który byłby jednocześnie operatorem i dostawcą niezgodnie z przepisami trzeciego pakietu energetycznego o rozdziale właścicielskim. Rewizja dyrektywy gazowej, w razie objęcia spornego projektu, mogłaby zmusić jego architektów do zmiany założeń, a być może opóźnić lub zablokować jego realizację. Sposób wdrożenia regulacji musiałby zostać ustalony z udziałem Komisji Europejskiej.
Ósmego lutego odbędzie się głosowanie Komitetu Stałych Przedstawicieli Unii Europejskiej w sprawie rewizji dyrektywy gazowej. Zmiany zyskały poparcie Francji, co oznacza mniejsze szanse na zebranie mniejszości blokującej przez Niemcy, które bronią Nord Stream 2 przed nową regulacją.
RBK , BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2019
mobilne cire
IT BCE