ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Brytyjski rząd nie złagodzi przepisów środowiskowych dotyczących szczelinowania
08.02.2019r. 09:00

Brytyjski rząd odrzucił wezwania do złagodzenia ograniczeń sejsmicznych, które według przemysłu łupkowego prawie uniemożliwiają funkcjonowanie w kraju - czytamy w BiznesAlert.pl.

Departament ds. Biznesu, Energii i Strategii Przemysłowej (BEIS) podał wczoraj, że limity zostały uzgodnione z branżą i nie zostały poddane przeglądowi, mimo że dwie najbardziej znaczące firmy ostrzegały w tym tygodniu, że normy sejsmiczne zaszkodzą gospodarce. - Ustalamy te przepisy w porozumieniu z firmami i nie planujemy ich przeglądu - powiedział rzecznik BEIS.

Multimiliarder i założyciel firmy Ineos Jim Ratcliffe powiedział w tym tygodniu, że przepisy, które zmuszają firmy do zawieszenia szczelinowania, jeśli wywołują wstrząsy o wartości przekraczającej 0,5 w skali sejsmicznej Richtera, są "niewykonalne". Cuadrilla, pierwsza firma, która zaczęła szczelinowanie w Wielkiej Brytanii pod koniec zeszłego roku podała, że nie jest w stanie ukończyć testów odwiertu poszukiwawczego gazu łupkowego na swojej stronie Preston New Road w hrabstwie Lancashire ze względu na "wysoce konserwatywne" przepisy.

W czwartek BEIS podał, że wierzy, że gaz łupkowy może być ważnym nowym krajowym źródłem energii i że dał przemysłowi "znaczące wsparcie". Urząd zaznaczył jednak, że przestrzega przepisów "w celu zapewnienia bezpiecznego i odpowiedzialnego procesu szczelinowania". Odpowiedź ta wzbudzi pytania dotyczące przyszłości rodzącego się przemysłu łupkowego w Wielkiej Brytanii, który miał bardzo kontrowersyjny początek.
Brytyjczycy rzadko udzielają poparcia dla wierceń horyzontalnych na lądzie i szczelinowania hydraulicznego ze względu na problemy środowiskowe, ale zwolennicy mówią, że Wielka Brytania ignoruje główne krajowe źródło energii w czasie, gdy maleje zapotrzebowanie na gaz z Morza Północnego. Jednak sondaż przeprowadzony przez BEIS o łupkach wykazał, że prawie trzykrotnie więcej osób w Wielkiej Brytanii przeciwstawia się szczelinowaniu, niż je popiera.

Brytyjska minister energetyki Claire Perry poparła szczelinowanie, ale wielokrotnie mówiła, że nie ma planów złagodzenia przepisów, pisząc w liście do firmy Cuadrilla pod koniec zeszłego roku, że "ma nadzieję, że branża może się rozwijać w nadchodzących latach, ale zawsze była na stanowisku, że wszelkie zmiany dotyczące łupków muszą być bezpieczne i przyjazne dla środowiska" - czytamy w BiznesAlert.pl.
Financial Times , BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2019
mobilne cire
IT BCE