ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

VW wyposaży amerykańskie stacje ładowania w magazyny energii
08.02.2019r. 10:22

Jak poinformował portal Gramwzielone.pl, Electrify America, amerykańska spółka niemieckiego koncernu motoryzacyjnego Volkswagen, w części instalowanych w USA stacji szybkiego ładownia samochodów elektrycznych zastosuje bateryjne magazyny energii.

Firma należąca do grupy Volkswagena instaluje ładowarki umożliwiające ładowanie samochodów elektrycznych z mocą sięgającą nawet 350 kW. Na zastosowanie ładowarek o tak dużej mocy nie zawsze pozwalają jednak parametry sieci, do których mają zostać podłączone. Rozwiązanie to zastosowanie bateryjnych magazynów energii.

Electrify America zapowiada zainstalowanie jeszcze w tym roku w ponad 100 punktach ładowania bateryjnych magazynów energii Powerpack, które dostarczy Tesla.

Magazyny energii mają umożliwić ładowanie pojazdów elektrycznych z wysoką mocą, a także ograniczyć koszty funkcjonowania stacji dzięki poborowi energii z sieci w czasie, gdy jest ona tańsza.

Każdy z magazynów energii, który zainstaluje Electrify America, będzie mieć moc 210 kW, a jego pojemność wyniesie 350 kWh. Modularna budowa magazynów ma natomiast umożliwić w razie potrzeby w przyszłości poprawę tych parametrów.

Electrify America w ciągu 10 lat ma zainwestować w infrastrukturę ładowania samochodów elektrycznych 2 mld dolarów. Do połowy tego roku jej amerykańska sieć ma obejmować niemal 3 tys. ładowarek.
Tesla, która dostarczy magazyny energii dla Electrify America, sama rozwija na terenie USA sieć stacji ładowania samochodów elektrycznych.

W ubiegłym roku firma Elona Muska uruchomiła stacje szybkiego ładowania w 293 lokalizacjach, co oznacza, że ich liczba wzrosła do 1 421. Tesla obsługuje już ponad 12 tys. szybkich ładowarek (tzw. Superchargers) oraz ponad 21 tys. wolniejszych ładowarek (tzw. Destination Charging).

W 2018 r. Tesla miała sprzedać magazyny energii o łącznej pojemności 1,04 GWh w stosunku do sprzedaży na poziomie 358 MWh zrealizowanej rok wcześniej.

Wyłącznie w czwartym kwartale 2018 r. Tesla dostarczyła magazyny energii o pojemności 225 MWh - o 6 proc. wyższej niż we wcześniejszym kwartale i o 57 proc. wyższej niż w analogicznym okresie roku 2017. Plan na ten rok to sprzedaż magazynów energii o całkowitej pojemności ponad 2 GWh.

Z kolei Volkswagen ostatnio zapowiedział wprowadzenie do swojej oferty stacji ładowania o mniejszych mocach.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE