ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Energa buduje magazyn energii o pojemności 27 MWh
08.02.2019r. 14:06

Rozpoczęto budowę największego w Polsce magazynu energii elektrycznej, o docelowej mocy 6 MW i pojemności 27 MWh. Hybrydowy magazyn powstaje we współpracy spółek Grupy Energa, Hitachi oraz Polskich Sieci Elektroenergetycznych. Inwestycja zlokalizowana jest w pobliżu Farmy Wiatrowej Bystra pod Pruszczem Gdańskim.


UWAGA - BRAK DOSTĘPU DO INFORMACJI
jesteś niezalogowany (a) lub / i nie wykupiłeś (aś) abonamentu

Pełna treść informacji będzie dostępna tylko dla użytkowników, którzy wykupili odpowiedni abonament.

Aby uzyskać dostęp należy:


Dodaj nowy Komentarze ( 5 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

KOMENTARZE ( 5 )


Autor: Marlon 09.02.2019r. 18:05
A nie wyjdzie taniej i prościej budowy elektrowni podopnej to Elektowni Żar
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: max 11.02.2019r. 15:49
Może prościej i taniej ...ale nie koniecznie lepiej.
Taki magazyn może zareagować p przeciągu ułamka okresu - a "wodzianka" jednak potrzebuje czasu na rozruch i synchronizację. Generalnie każdy wiatrak winien być wyposażony w magazyn energii "spłaszczający" charakterystykę pracy - kwestia jest na ile ...... idealnie by było gdyby miał pojemność dobową wytwarzanej energii i do sieci pchał moc adekwatną do produkcji dobowej - tyle że pewnie energia była by z 10 x droższa.....
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Julek z Sierszy 18.02.2019r. 12:36
Zdecydowanie lepiej nadwyżki energii elektrycznej z farm wiatrowych oraz FV zamienić na tlen i wodór (proste działanie) a wodór łączyć z CO2. mamy temat limitów emisji CO2 załatwiony, do tego całkiem spore ilości SNG oraz przy każdej dużej elektrowni węglowej blok gazowy który będzie elastycznie reagował na zapotrzebowanie rynku cena EUA to około 24 Euro. W miarę przyzwoita elektownia spala ok 2-3 mln ton węgla czyli emisja CO2 razy 2 :-) No to już około 100-150 mln Euro/rok. Czyli po 10 latach ekspolatacji instalacje CCS zapewne by się zwróciły :-)
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: zgryźliwy 22.02.2019r. 11:46
No nie takie proste, tylko rozkład wody będzie ze stratą 15 %. W przypadku, gdybyś chciał z wodoru robić prąd w ogniwie paliwowym dołóż kolejne 40 % strat. Nie wynaleziono skutecznego magazynu prądu. Do wyboru masz sprawność od 90 % przy nowych akumulatorach elektrycznych do 40 % w przypadku układów typu kompresor turbina generator. Każde magazynowanie będzie ze stratą zielonej energii.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: zgryźliwy 17.02.2019r. 14:55
Do Marlona: to ile górskich wierzchołków chcesz ściąć ? Bo to ingerencja w krajobraz nie gorsza od wiatraków. No i wodę trzeba mieć. A każdy zbiornik wody to emisja CO2 i metanu z powodu robaczków, które sobie żyją na dnie i to co wpylają to przerabiają na gazy cieplarniane. A na poważnie to w wodzie jest bardzo niska gęstość mocy, a i cała idea magazynu jest chora. Bo nadwyżek wiatru jest mało, a każda zielona energia, która nie idzie do sieci nie wypiera z niej węgla, a jest tracona na sprawności dowolnego procesu magazynowego.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 5 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


REKLAMA


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2019
mobilne cire
IT BCE