ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Projekty wiatrowe największą częścią inwestycji Vattenfalla
08.02.2019r. 20:34

Vattenfall chce zainwestować w więcej projektów wiatrowych w 2019 roku, o czym poinformował dyrektor generalny firmy, Magnus Hall - czytamy w BiznesAlert.pl.

W czwartek (7.02) przedstawiciel spółki poinformowali o niższych zyskach operacyjnych w 2018 roku, które spady o 5 procent w porównaniu do 2017 roku. Podkreślono, że dzięki kontraktom hedgingowym zyski będą tu miały niewielki wpływ, jeśli średnie ceny energii spadną w 2019 roku.

Na słabszy poziom EBIT szwedzkiej spółki miały wpływ większe wydatki inwestycyjne, niższe wyniki w sektorze ciepłownictwa oraz rosnące cele paliw. Więcej środków przeznaczono także na strategię hedgingową. Średnie ceny energii w 2018 orku wzrosły z powodu mroźnych zim, która zwiększyła popyt na energię elektryczną oraz ciepło. Suche i ciepłe lato miało też wpływ na pracę elektrowni jądrowych. - Próbujemy wyeliminować zmienność, dlatego zabezpieczamy się - wyjaśnił Magnus Hall.
- Projekty wiatrowe będą największą częścią inwestycji Vattenfalla w 2019 roku. Zwiększymy też sieć dystrybucji w Szwecji i w Niemczech - dodał przedstawiciel firmy.

Dziennikarze spytali także przedstawiciel Vattenfalla, czy na jej działalność będzie miał jakikolwiek wpływ prawdopodobny Brexit. Spółka poinformowała, że nie widzi dużego ryzyka na tej płaszczyźnie.
Reuters , BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: Uważny 10.02.2019r. 22:55
Widzimy jak zagraniczni inwestorzy oceniają niestabilność prawa budowlanego i gospodarczego w Polsce. Vattenfall z... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2019
mobilne cire
IT BCE