ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Sankcje nałożone na Wenezuelę nie powinny mieć znaczącego wpływu na rafinerie w USA
11.02.2019r. 08:42

Amerykańska Agencja ds. Informacji Energetycznej (EIA) podała, że sankcje nałożone na Wenezuelę prawdopodobnie nie będą miały znaczącego wpływu na rafinerie w USA - czytamy w BiznesAlert.pl.

EIA ogłosiła, że niedawno nałożone sankcje "w istocie wyeliminują import wenezuelskiej ropy naftowej do USA". Organizacja dodała jednak, że "nie przewiduje żadnego znaczącego spadku liczby rafineryjnych w USA w wyniku tych sankcji", ponieważ import wenezuelskiej ropy do USA spada od kilku lat, a rafinerie zastępują ropę z tego kraju surowcem z innych kierunków. W przyszłości rafinerie mogą również korzystać z lżejszej ropy, ponieważ ograniczenia transportowe mogą ograniczać dostępność ciężkich gatunków ropy naftowej.

EIA oświadczyło, że rafinerie posiadające znaczną zdolność do przetwarzania asfaltu i olejów drogowych mogą mieć trudniejszy okres w znalezieniu odpowiednich zamienników, ale dodały, że rafinerie te mają ostatnio również ograniczony przywóz z Wenezueli. Analityk portalu Rystad Energy Paola Rodriguez-Masiu ostrzegł, że sankcje wpłyną na marże rafinerii w Stanach Zjednoczonych i dodał, że rafinerie amerykańskie "będą jednymi z największych przegranych".
W oświadczeniu Rodriguez-Masiu powiedział także, że sankcje "zadadzą znaczący cios w obiegu gotówkowym administracji Maduro", ale zaznaczył, że efekty "nie będą tak ostre, jak tego oczekują Stany Zjednoczone". - Urzędnicy administracji podobno powiedzieli, że sankcje spowodowałyby ponad 11 miliardów dolarów strat eksportowych dla Wenezueli w ciągu następnego roku, ale uważam, że liczba ta będzie znacznie niższa - powiedział Rodriguez-Masiu w oświadczeniu. - Ropa, którą Wenezuela eksportuje obecnie do Stanów Zjednoczonych, zostanie przekierowana do innych krajów i sprzedana po niższych cenach. Na przykład w Chinach i Indiach - dodał analityk Rystad Energy.

Otoczenie Maduro mówiło, że amerykańskie sankcje są "nielegalne, kryminalne i niemoralne" w oświadczeniu opublikowanym na jego oficjalnej stronie na Twitterze - przypomina BiznesAlert.pl.
Rigzone , BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2019
mobilne cire
IT BCE