ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Wg dziennika "Kommiersant" dyrektywa gazowa może opóźnić Nord Stream 2
11.02.2019r. 09:00

Rosyjski dziennik "Kommiersant" dostrzega problem dla Nord Stream 2 z tytułu regulacji w obecnym kształcie. Redaktor gazety Juri Borsukow tłumaczy, że jeśli gazociąg powstanie po przyjęciu rewizji, nie będzie mógł uzyskać wyłączenia spod prawa unijnego w procedurze uproszczonej - czytamy w BiznesAlert.pl.

Dziennikarz pisze dalej, że oznacza to, że dostawca - Gazprom - będzie musiał być oddzielony od operatora, który dopiero zostałby wyłoniony w zgodzie z przepisami europejskimi. To może zająć czas i opóźnić projekt.
Borsukow przypomina też, że wszelkie ustalenia Niemiec o Nord Stream 2 będą musiały uzyskać pozwolenie Komisji Europejskiej w 90 dni, ale przytoczony przykład OPAL pokazuje, że może dojść do opóźnienia reakcji Komisji, a co za tym idzie projektu. Komisja mogłaby także nie wydać zgody na negocjacje w razie gdyby uznała, że zagrożą funkcjonowaniu rynku wewnętrznego UE. KE będzie mogła tylko "dawać rady" w rozmowach - czytamy w BiznesAlert.pl.
Kommiersant , BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE