ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

EDF Energy zamknie brytyjską elektrownię węglową Cottam
11.02.2019r. 13:57

Firma EDF Energy chce do końca września zamknąć elektrownię węglową Cottam w angielskim hrabstwie Nottinghamshire. Spółka poinformowała, że dalsze korzystanie z obiektu będzie nieopłacalne - czytamy w BiznesAlert.pl.

Elektrownia Cottam ma 2 GW mocy i pracowała przez ponad 50 lat, chociaż zaprojektowano ją tak, by działała przez 30 lat. - Ta decyzja odzwierciedla wyzwania rynkowe i dążenie do dekarbonizacji wytwarzania energii elektrycznej - podała firma. Jednostka zatrudnia 158 pracowników. W przeszłości EDF Energy pomogła zmienić miejsce pracy w ramach spółki.
Oprócz Elektrowni Cottam, na terenie hrabstwa Nottinghamshire EDF Energy jest operatorem jeszcze elektrowni West Burton A o mocy 2 GW, która korzysta z mechanizmów mocowych dla trzech z czterech swoich jednostek do końca września 2021 roku. Spółka zapowiedziała, że uznaje honoruje zobowiązania dla elektrowni, ale jej przyszłość po tym czasie również będzie musiała być rozważona - czytamy w BiznesAlert.pl.
Reuters , BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: Ciekawe 12.02.2019r. 17:27
158 pracowników na 2GW mocy, aż mnie ciekawi ilu pracowników ma Połaniec, Rybnik albo Łaziska...
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2019
mobilne cire
IT BCE