ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Ukraina może zwiększyć w marcu zamówienia na dostawy gazu z UE
12.02.2019r. 08:45

Ośrodek ICIS przewiduje, że spółki ukraińskie mogą w marcu zwiększyć zamówienia na dostawy gazu z Unii Europejskiej - czytamy w BiznesAlert.pl.

Czy sięgną też po gaz PGNiG?

PGNiG kontynuuje rozmowy na temat umowy długoterminowej z ukraińskim Naftogazem. Tymczasem według ICIS spółki ukraińskie mają zwiększyć zakupy w Europie ze względu na spadek cen spotowych w ostatnich tygodniach.

Marcowe ceny na TTF notują stabilny spadek od początku roku i kosztują 18,30 euro za megawatogodzinę. To o 3,95 euro mniej niż na Nowy Rok. Powodem jest nadpodaż LNG na rynku.
UNIAN podaje, że średnia cena gazu ziemnego importowanego przez Ukrainę wyniosła w styczniu 2019 roku 318 dolarów za 1000 m sześć. W grudniu 2018 było to 329 dolarów.

ICIS dowodzi, że Ukraińcy prawdopodobnie zwiększyli już dostawy przez Polskę, Słowację i Węgry, bo spadły im zapasy gazu. Odbiór gazu przez połączenie gazowe z Polski wynosił około 3,7 mln m sześc. dziennie. To prawie dwa razy więcej niż miesiąc wcześniej. Dostawy przez Słowację wyniosły około 17 mln m sześc. dziennie od początku stycznia, o prawie dwa razy więcej w porównaniu z drugą połową stycznia.

Według ośrodka zapotrzebowanie na gaz na Ukrainie w nadchodzących dniach będzie zależało w dużej mierze od pogody, a więc także od niej będzie zależała skala importu gazu z Unii Europejskiej, w tym Polski. W 2018 roku sprowadziła już prawie miliard metrów sześciennych od PGNiG za pośrednictwem spółki prywatnej ERU Trading - czytamy w BiznesAlert.pl.
ICIS/UNIAN , BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2019
mobilne cire
IT BCE