ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Decyzja Francji w sprawie nowych reaktorów EPR spodziewana około 2022 r.
12.02.2019r. 09:32

Prezydent Francji Emmanuel Macron stwierdził, że decyzja o budowie nowych reaktorów jądrowych EPR przez państwowy koncern energetyczny Électricité de France (EDF) podjęta zostanie około 2022 r.

Z powodu opóźnień i przekroczenia budżetu przy budowie przez EDF reaktora EPR w elektrowni Flamanville w północnej Francji, rząd prezydenta Macron nie podjął jeszcze decyzji w sprawie budowy nowych reaktorów jądrowych po zamknięciu starych obiektów.

"Decyzję o tym, co Francja zrobi z nową generacją EPR, podejmiemy około 2022 r. w zależności od wyniku badań i postępów osiągniętych przy budowie bloku" - powiedział Macron podczas spotkania i debaty z młodzieżą w regionie Saone-et-Loire.

W listopadzie Macron powiedział, że Francja zmniejszy udział energii jądrowej w bilansie energetycznym do 50 proc. do roku 2035, co stanowi spadek z obecnych około 70 proc. i stwierdził, że decyzja o budowie nowych elektrowni jądrowych zostanie podjęta w połowie 2021 r.

Dodał, że EPR musi być częścią pakietu przyszłych opcji technologicznych, a Francja musi utrzymać zdolność do przemysłowej budowy nowych reaktorów.
Prezydent Macron powiedział, że technologia EPR jest niezbędna Francji "dla kwestii suwerenności" i stwierdził, że rząd i kontrolowany przez państwo EDF będą współpracować w zakresie "zdolności produkcyjnych" sektora jądrowego i "ekonomicznej optymalizacji nowego modelu reaktora".

Opublikowany w styczniu plan energetyczny kraju zakłada, że do 2023 r. zostanie trwale wyłączonych od czterech do sześciu reaktorów jądrowych - w tym dwa w elektrowni jądrowej Fessenheim, a zdolności wytwórcze energetyki jądrowej pozostaną na dotychczasowym poziomie 63,2 GWe.

Plan zakłada, że do 2035 r. powinno zostać wyłączonych 14 reaktorów, z uwzględnieniem warunku, że decyzje o ich zamknięciu będą oparte na danych dotyczących prognoz zużycia i eksportu energii elektrycznej, rozwoju energii odnawialnych, ustaleń regulatora ASN w sprawie bezpieczeństwa eksploatacji oraz na priorytetowym traktowaniu sprawy zapewnienia bezpieczeństwa dostaw energii.
NucNet , CIRE.PL

Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: Engineer 12.02.2019r. 13:29
Kadencja Macrona konczy sie w marcu 2022, wiec wyglada jakby zostawial decyzje swojemu nastepcy.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2019
mobilne cire
IT BCE