ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

German LNG Terminal zawarł długoterminową umowę handlową
12.02.2019r. 12:22

German LNG Terminal, twórca pierwszego w Niemczech terminalu LNG w Brunsbuettel, zawarł długoterminową umowę handlową z nieznanym globalnym graczem na rynku LNG. Spółka poinformowała, że strony zgodziły się na zarezerwowanie znacznej części przepustowości terminala, dodając, że trwają negocjacje z innymi zainteresowanymi stronami - czytamy w BiznesAlert.pl.

W wyniku dużego popytu rynkowego German LNG Terminal, spółka joint venture holenderskich spółek Gasunie i Vopak z Oiltanking, oddziałem Marquard & Bahls, złoży wniosek o pozwolenia na łączną przepustowość terminala wynoszącą 8 mld m sześc.

Szef firmy German LNG Terminal Rolf Brouwer, powiedział, że zawarte umowy dowodzą, że rynek ma zaufanie do perspektyw rozwoju branży LNG w Niemczech. Zauważył, że niemiecki rząd federalny uwzględnił rozwój infrastruktury LNG w umowie koalicyjnej.
Przygotowania do procesu wydawania zezwoleń dla terminala są już w toku, a pod koniec stycznia odbyło się spotkanie, w którym udział wzięły organy zatwierdzające, organizacje ekologiczne, eksperci i inne zainteresowane strony trzecie. W jego trakcie w rozmowach z German LNG Terminal miały być omówione zakres i metoda niezbędnej oceny oddziaływania na środowisko w odniesieniu do prawodawstwa dotyczącego wody i emisji w ramach ogólnego procesu zatwierdzania planów.

Spółka podała, że uzyskanie zgody na budowę planowanego terminalu LNG jest jednym z warunków umożliwiających podjęcie ostatecznej decyzji inwestycyjnej pod koniec 2019 roku. Prace budowlane rozpoczną się w przyszłym roku, a terminal będzie w pełni gotowy do końca 2022 roku - czytamy w BiznesAlert.pl.
LNG World News , BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: max 13.02.2019r. 11:05
Ciekawe na ile to prawda.... jeżeli tak to Niemcy prawdopodobnie dywersyfikują źródła dostaw gazu niezbędnego do... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2019
mobilne cire
IT BCE