ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Witrenko: kontrakt tranzytowy z Gazpromem jest niezgodny z prawem
12.02.2019r. 12:25

Dyrektor ds. handlowych ukraińskiego koncernu Jurij Witrenko zamieścił na Facebooku oświadczenie, w którym przekonuje że kontrakt tranzytowy z Gazpromem jest niezgodny z prawem - czytamy w BiznesAlert.pl.

Według niego z tego powodu nie może on zostać przedłużony. - Tranzyt przez Ukrainę może być realizowany zgodnie ze standardami europejskimi, a nie rosyjskich warunkach - dodał.

9 lutego rosyjski wiceminister spraw zagranicznych Aleksandr Pankin poinformował, że Moskwa jest gotowa przedłużyć umowę tranzytową, ale wyłącznie na swoich warunkach. - Jedna z przedstawionych możliwości polega na przedłużeniu kontraktu po dokonaniu niezbędnych zmian. Niestety wydaje się, że Ukraina nie zgodzi się na taką opcję. - Najprawdopodobniej nie będziemy mówili tutaj o jego automatycznym działaniu, jednak są pewne niuanse, które trzeba wyjaśnić - stwierdził
1 stycznia 2020 roku wygasa podpisany w 2009 roku kontrakt na tranzyt rosyjskiego gazu przez Ukrainę. Obecnie przed sądem arbitrażowym Naftogaz domaga się rewizji wysokości taryf tranzytowych w latach 2018-2019 - czytamy w BiznesAlert.pl.
BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2019
mobilne cire
IT BCE