ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Czechy mogły dopuścić się udzielenia pomocy publicznej niezgodnie z prawem
12.02.2019r. 14:12

Sprzedając w 2004 roku swoje mniejszościowe udziały w kopalniach węgla OKD Czechy prawdopodobnie dopuściły się udzielenia pomocy publicznej niezgodnie z prawem - twierdzi cytowana przez BiznesAlert.pl opozycyjna Partia Piratów.

Jej lider i jednocześnie przewodniczący parlamentarnej komisji ds. zbadania prywatyzacji OKD Lukáš Černohorský stwierdził, że Praga wysłała do Komisji Europejskiej fałszywe i wprowadzające w błąd informacje na temat sprzedaży udziałów.

Zdaniem krytyków OKD zostało sprzedane Karbon Invest za 4,1 mld koron, a więc za połowę wartości rynkowej. Następnie w 2014 roku kontrolowane przez miliardera Zdeněka Bakalę PG Industries zostało większościowym udziałowcem Karbon Invest.
Według Černohorský'ego Komisja Europejska opierała się na dokumentach opracowanych przez prawnika Bakali, Radka Pokorný'ego i przesłanych przez ministerstwo finansów, na którego czele stał wówczas Bohuslav Sobotka - czytamy w BiznesAlert.pl.
Radio Praha , BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2019
mobilne cire
IT BCE