ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Do 2020 roku Wenezuela będzie produkować poniżej 700 tysięcy baryłek ropy dziennie
12.02.2019r. 14:15

Taką prognozę wydała firma badawczo-consultingowa Rystad - czytamy w BiznesAlert.pl.

Jej zdaniem poziom produkcji może spaść aż do 680 tysięcy baryłek dziennie, podczas gdy w 2018 roku wynosił on 1 mln 340 tysięcy. Ponadto Rystad prognozuje, że jeśli amerykańskie sankcje zostaną utrzymane Wenezuelę czeka 20-procentowa redukcja produkcji, co oznaczałoby, że w tym roku będzie wytwarzać 800 tysięcy baryłek dziennie.

Jednym z czynników wpływających na spadek produkcji jest brak możliwości sprowadzania ciężkiej benzyny, służącej do rozcieńczania wenezuelskiej ciężkiej ropy. Reżim w Caracas nie może jej importować ze względu na nałożone przez Stany Zjednoczone sankcje. Wenezuela sprowadzała ją głównie od Citgo, czyli amerykańskiej spółki rafineryjnej, zależnej od państwowego koncernu naftowego PDVSA, w ilości 60 tysięcy baryłek dziennie.
Rystad przewiduje, że niektórym podmiotom zajmującym się w Wenezueli rozcieńczaniem ciężkiej ropy, benzyny zabraknie już w marcu - czytamy w BiznesAlert.pl.
Reuters , BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2019
mobilne cire
IT BCE