ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Nike przechodzi na zieloną energię
12.02.2019r. 15:28

Jak poinformował portal Gramwzielone.pl, hiszpański koncern energetyczny Iberdrola i Nike podpisali kolejną umowę dotyczącą dostaw energii z farm wiatrowych Iberdroli.

To trzecia w ostatnich trzech latach umowa PPA na energię odnawialną, którą od Iberdroli kupi Nike. Dwie pierwsze umowy dotyczyły zasilania amerykańskiej infrastruktury Nike, teraz przyszła pora na Europę.

Łącznie te umowy obejmują dostawy energii z farm wiatrowych Iberdroli o łącznej mocy ponad 200 MW.

Najnowsza umowa dotyczy produkcji energii z wiatraków o mocy 40 MW, która powstaną w regionie Navarra na północy Hiszpanii. W sumie cały budowany tam park wiatrowy osiągnie mocy 111 MW i ma powstać do roku 2020.

Umowy PPA zawierane przez Nike z Iberdrolą to efekt strategii amerykańskiego koncernu, który w ubiegłym roku zadeklarował, że jego oddziały w Ameryce Północnej będą zasilane w 100 proc. energią pochodzącą ze źródeł odnawialnych.
Zawarta teraz umowa oznacza, że również europejska infrastruktura Nike będzie zasilana od 2020 r. w całości zieloną energią, a w skali globalnej amerykańska firma osiągnie 75-procentowy udział OZE w miksie konsumowanej energii elektrycznej.

Kluczowym rynkiem na umowy PPA dla Iberdroli pozostaje Ameryka Północna, gdzie energię ma potrzeby takich umów produkują lub zaczną produkować należące do Hiszpanów odnawialne źródła energii o całkowitej mocy ponad 6 GW.

Teraz hiszpański koncern energetyczny zaczyna podpisywać pierwsze umowy PPA w Europie. Wśród nich są podpisane ostatnio umowy na sprzedaż energii z wielkiej farmy fotowoltaicznej, która po wybudowaniu będzie największym tego rodzaju obiektem na Starym Kontynencie. Więcej na ten temat w artykule: To będzie największa farma PV w Europie. Inwestor ma umowę PPA.

- Kolejne odnawialne źródła energii, które zbudujemy, aby zapewnić wykonanie umów PPA, to nie tylko bezpośrednie korzyści dla partnerów, z którymi pracujemy. W Europie jest duży potencjał na zawieranie umów PPA na energię odnawialną. W kolejnych miesiącach powinniśmy podpisać kolejne umowy - komentuje Xabier Viteri, szef działu energetyki odnawialnej Iberdroli.

Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: ww 12.02.2019r. 16:10
ha ha ha a buty robią w chinach na tajwanie no ale ta energia dla propagandy zasili biurowce można? można
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2019
mobilne cire
IT BCE