ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Lotos rezygnuje z marki "Optima"
12.02.2019r. 15:55

Do 2024 roku z rynku zniknie paliwowa marka "Optima" - poinformowała we wtorek w komunikacie paliwowa spółka Lotos. Dodano, że blisko 200 stacji paliw dalej będzie działać, ale w nowym i spójnym standardzie Premium.

Jak podano w komunikacie "wprowadzenie spójnego i wyższego standardu na stacjach własnych i franczyzowych, to teraz główny cel spółki Lotos Paliwa zarządzającej siecią". W ub. r. gdański koncern paliwowy ujednolicił 14 stacji. "W 2019 r. spółka planuje wydać kilkaset mln zł na dalszy rozwój, czyli budowę nowych oraz modernizację istniejących obiektów" - dodano.

"Marka Lotos jest dobrze rozpoznawalna" - podkreślił cytowany w komunikacie szef Biura Infrastruktury Lotos Paliwa Jacek Puchniarz. "Robimy wszystko, aby wygląd i oferta były spójne. Podczas procesu standaryzacji staramy się nie tylko wprowadzić jednolitą kolorystykę, ale również unowocześnić każdą stację. Modernizujemy systemy nalewu i magazynowania paliw. Zmieniamy oświetlenie w sklepie i pod wiatą. Wymieniamy meble sklepowe. Zwiększamy ofertę gastronomiczną. Pojawiają się nowe nośniki wizualne" - czytamy.

Lotos poinformował, że "standaryzacja objęła przede wszystkim wymianę wizualizacji zewnętrznej, przebudowę sklepu oraz remont stacji i toalet". "Zmieniły się elewacja, pylony cenowe, meble wewnątrz sklepu, oświetlenie czy terakota. Wymieniono także dystrybutory, płytę szczelną, wyremontowano dach, nawierzchnię drogową na stacji, instalację wodno-kanalizacyjnej i wiatę" - głosi komunikat.
"Jedną ze stacji, która została objęta standaryzacją, jest stacja przy ul. Łopuszańskiej w Warszawie. Znajdują się tam ekologiczne rozwiązania, punkt ładowania samochodów elektrycznych, odświeżony projekt wnętrza. LOTOS testuje tutaj wszystkie technologiczne nowinki, począwszy od sklepu po zasilanie stacji z odnawialnych źródeł energii (OZE). W tym roku zaplanowano ujednolicenie kolejnych 14 stacji sieci Lotos. W sumie do 2020 r. zmodernizowanych ma być kilkadziesiąt stacji, do 2022 r. zaplanowana jest dalsza standaryzacja na stacjach paliwowych Lotosu" - podano w komunikacie.

Lotos to polska grupa kapitałowa, której działalność ma strategiczne znaczenie dla krajowego i europejskiego bezpieczeństwa w sektorze energii oraz polskiej gospodarki. LOTOS wydobywa gaz ziemny i ropę naftową w Polsce, Norwegii oraz na Litwie. Należy do niego, zlokalizowana w Gdańsku, jedna z najnowocześniejszych europejskich rafinerii.

"Lotos to także sieć blisko 500 stacji paliw, pierwsze stacje od 1992 r. działały pod szyldem +Rafinerii+. Spółka, jako sprzedawca detaliczny i hurtowy, zaopatruje w paliwa blisko 1/3 polskiego rynku, jest także czołowy producent asfaltów drogowych, olejów silnikowych oraz smarów do samochodów, samolotów, pociągów, statków, a nawet pojazdów techniki wojskowej. Zajmuje też pozycję drugiego przewoźnika kolejowego w kraju" - czytamy w komunikacie.

Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: Sceptyczny Sceptyk 13.02.2019r. 08:39
Głupie pytanie: jak maja się fuzjować z Orlenem, to po co to robią? Przecież raczej czeka ich rebranding. Skala... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2019
mobilne cire
IT BCE