ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
GAZOPROJEKT
CMS

CEZ Polska
ENERGA

CENTRUM PRASOWE

Sprzedaż asfaltu przez PKN Orlen wzrosła o 3 proc.
13.02.2019r. 11:23

Grupa Orlen w 2018 roku osiągnęła najwyższą w historii sprzedaż asfaltu na poziomie blisko 1,5 mln ton, co oznacza 3-procentowy wzrost w stosunku do rekordu z poprzedniego roku. Udział w tym wyniku miał również eksport - w 2018 r. asfalty wyprodukowane w Grupie ORLEN zostały zastosowane w 44 krajach na świecie, w tym na Mauritiusie, czy Wyspach Samoa.

PKN Orlen nieustannie umacnia się na rynkach globalnych, o czym świadczą m.in. doskonałe wyniki segmentu asfaltowego Grupy Orlen. Nasze produkty, w tym asfalty, ale też paliwa, paliwa lotnicze czy oleje trafiają już do ponad 90 krajów na sześciu kontynentach. Wykorzystujemy w pełni potencjał spółek z Grupy ORLEN, a jednocześnie cały czas szukamy nowych synergii, które umożliwią ich dalszy dynamiczny rozwój - powiedział Daniel Obajtek, Prezes Zarządu PKN Orlen.

Przez cały rok nasza firma bardzo mocno pracowała na ten wynik, który potwierdza, że umiejętnie wykorzystaliśmy dobrą koniunkturę na rynku budownictwa drogowego. W nadchodzącym roku zamierzamy kontynuować politykę priorytetowego zaopatrzenia rynku krajowego, przy utrzymaniu aktywności na rynkach zagranicznych - powiedział Marek Pietrzak, Prezes Orlen Asfalt.

Sprzedaż eksportowa odbywa się bezpośrednio do odbiorców finalnych lub poprzez pośredników. Jak dotąd najdalszym zadeklarowanym przez odbiorcę miejscem docelowym zastosowania asfaltu wyprodukowanego w Grupie Orlen są Wyspy Samoa, oddalone od Polski w linii prostej o ponad 15,5 tys. kilometrów. Na eksportowej mapie asfaltów z Grupy ORLEN znajdują się także m.in. Mauritius, czy wyspy archipelagu Małych Antyli na Morzu Karaibskim, takie jak Antigua i Barbuda, Aruba, Saint Kitts i Nevis, oraz St. Vincent i Grenadyny. Tym samym asfalty z Grupy Orlen trafiają już na pięć kontynentów.

W 2018 r. Grupa Orlen umocniła także pozycję na rynku europejskim, na który trafia największy wolumen asfaltów z Koncernu. Zdecydowanie dominował eksport na Ukrainę oraz do Czech, gdzie produktu z Grupy Orlen użyto do modernizacji nawierzchni na lotnisku im. Václava Havla w Pradze. Do realizacji tego zadania użyto asfaltów wysokomodyfikowanych OrbitonHiMA, które charakteryzują się ponadstandardowymi właściwościami funkcjonalnymi.

W 2018 r. po raz pierwszy w historii asfalty trafiły do Słowenii. Innym ciekawym kierunkiem jest Chorwacja, choć w tym przypadku kraj ten pojawił się na mapie eksportowej już dwa lata temu.

Znakomity wynik na krajowym rynku osiągnęła spółka Orlen Asfalt, która w 2018 r. zwiększyła sprzedaż asfaltów o 3 proc. w porównaniu do roku ubiegłego. Największym zainteresowaniem wśród klientów krajowych cieszyły się tradycyjne asfalty drogowe. Sprzedaż asfaltów modyfikowanych pozostała na podobnym poziomie co w 2017 roku. W tej kategorii wzrosła natomiast sprzedaż asfaltów wysokomodyfikowanych Orbiton HiMA. W 2014 roku spółka z Grupy Orlen jako pierwsza w Polsce wprowadziła tę technologię i obecnie jest to produkt o najlepszych właściwościach funkcjonalnych w ofercie asfaltów.
Orlen

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoft
Innsoftcire
©2002-2019
mobilne cire
IT BCE