ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
GAZOPROJEKT
CMS

CEZ Polska
ENERGA

CENTRUM PRASOWE

Poznań przyjazny elektromobilności
19.02.2019r. 16:59

Urzędnicy miejscy w Poznaniu zostali przeszkoleni z elektromobilności i ustawowych wymogów w tym zakresie. Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych (PSPA) wyróżniło także magistrat certyfikatem "Miasta przyjaznego elektromobilności".

Ustawa o elektromobilności i paliwach alternatywnych nakłada konkretne obowiązki na jednostki samorządu terytorialnego dotyczące zakupu pojazdów zero- niskoemisyjnych oraz budowy infrastruktury do ładowania. Odnaleźć się gąszczu nowych przepisów pomaga polskim samorządom Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych, największa organizacja branżowa w kraju.

- Ustawa o elektromobilności i paliwach alternatywnych obowiązuje od niecałego roku. To temat nowy, który jest sporym wyzwaniem prawnym i organizacyjnym dla administracji lokalnych. Tym bardziej, że pojawiają się nowe rozporządzenia, jak np. w sprawie warunków udzielania wsparcia ze środków Funduszu Niskoemisyjnego Transportu. Projekt ten przewiduje m.in. dofinansowanie zakupu autobusu elektrycznego w kwocie ponad miliona złotych. Na infrastrukturę ładowania publicznego transportu zbiorowego będzie można uzyskać nawet 240 tys. zł na jedną stację ładowania. Przez wszystkie meandry nowych przepisów urzędników przeprowadzają eksperci PSPA, praktycy elektromobilności - mówi Maciej Mazur, Dyrektor Zarządzający Polskiego Stowarzyszenia Paliw Alternatywnych.

W szkoleniu w Poznaniu wzięło udział około 30 urzędników. Wszyscy poznali obowiązki wynikające z nowych regulacji prawnych oraz dostępne na rynku rozwiązania w zakresie planowania infrastruktury ładowania i budowy floty pojazdów zeroemisyjnych. Dysponują odpowiednią wiedzą niezbędną do wdrażania elektromobilności, co potwierdza certyfikat "Miasto przyjazne elektromobilności", przyznany Poznaniowi przez PSPA.

W ramach pierwszej edycji cyklu szkoleń "Elektromobilność w praktyce", PSPA przeszkoli łącznie urzędników 24 największych miast w Polsce. Do tej pory eksperci odwiedzili m.in. Katowice, Gdańsk, Gdynię, Białystok, Rzeszów, Tychy, Elbląg, Rybnik, Toruń, oraz Bydgoszcz. Najbliższe szkolenia odbędą się w Szczecinie, Łodzi, Krakowie, Lublinie i Wrocławiu. Projekt jest objęty Patronatem Honorowym Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju oraz Ministerstwa Energii, a parterami strategicznymi cyklu są PGE Nowa Energia, ABB oraz Alphabet Polska Fleet Management. Merytorycznie cykl wpierają BMW Polska, Volkswagen Group Polska, DLA Piper, Engie Polska, EvoBus Polska, PGNiG Obrót Detaliczny, Polski Fundusz Rozwoju i PGL Lasy Państwowe.

- W drugiej połowie 2019 roku PSPA rozpocznie kolejną edycję cyklu "Elektromobilność w praktyce" szkoląc urzędników i przedsiębiorców kilkudziesięciu miast powyżej 50 tysięcy mieszkańców. Samorządy mogą zgłaszać chęć organizacji darmowych szkoleń poprzez stronę elektromobilnoscwpraktyce.pl - dodaje Maciej Mazur z PSPA.

Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych to największa w Polsce organizacja branżowa, kreująca rynek elektromobilności. PSPA jest częścią The European Association for Electromobility (AVERE), najważniejszej organizacji zajmującej się rozwojem rynku elektromobilności w Europie.
Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych , Centrum Strategii Energetycznych

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoft
Innsoftcire
©2002-2019
mobilne cire
IT BCE