ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
GAZOPROJEKT
CMS

CEZ Polska
ENERGA

CENTRUM PRASOWE

PSE sponsorem generalnym 39. Półmaratonu Wiązowskiego
21.02.2019r. 14:57

PSE zostały sponsorem generalnym 39. Półmaratonu Wiązowskiego. Wydarzenie organizowane przez gminę Wiązowna, to najstarszy, długodystansowy polski bieg, obecny na sportowej mapie Polski od 1981 r. Tegoroczna edycja półmaratonu odbędzie się w ostatnią niedzielę miesiąca, 24 lutego 2019 r.

Trasa 39. Półmaratonu Wiązowskiego prowadzi przez malownicze tereny miejscowych lasów, pól i wiosek - Żanęcina, Dziechcińca, Malcanowa, Lipowa i Glinianki. Udział w półmaratonie, to świetny sprawdzian formy na rozpoczęcie sezonu dla wszystkich miłośników biegania. Pełna oferta Półmaratonu Wiązowskiego jest skierowana zarówno do zawodników uprawiających bieganie wyczynowe, amatorskie, zawodników niepełnosprawnych, dzieci ze szkół podstawowych, gimnazjalnych, młodzieży licealnej, a nawet najmłodszych uczestników.

(3507x2480)
Zawody na dystansie 21,0975 km, to jednak nie jedyna propozycja, jaką organizatorzy przygotowali dla uczestników. W tym roku, podobnie jak w poprzednich latach, biegowi głównemu będzie towarzyszyć rywalizacja na trasie 5 km, w ramach tzw. Wiązowskiej 5-tki. Dzieci i młodzież będą mogły z kolei wziąć udział w "Małym Półmaratonie", "Małym Ćwierć Maratonie", a także "Biegu Krasnoludków".

Dla najlepszych zawodników z miejsc 1-3 w półmaratonie, Wiązowskiej 5-tce, Małym Pół- i Ćwierć Maratonie przygotowano nagrody indywidualne, koszulki i medale pamiątkowe. Organizatorzy przewidują, że w tegorocznej edycji wydarzenia weźmie udział łącznie ok. 4 tys. osób.
PSE zaangażowały się we współpracę z gminą Wiązowna przy organizacji 39. edycji Półmaratonu Wiązowskiego w ramach podejmowanych przez operatora systemu przesyłowego działań dobrosąsiedzkich. Na terenie gminnych miejscowości - Woli Duckiej, Woli Karczewskiej, Malanowa, Dziechcińca, Pęclina, Duchnowa, Boryszewa i Kopek, spółka realizuje budowę dwutorowej linii 400 kV Kozienice-Miłosna. Dzięki inwestycji PSE będą mogły wzmocnić niezawodność dostaw energii w północno-wschodniej i centralnej Polski oraz wyprowadzić moc z Elektrowni Kozienice.

- Półmaraton Wiązowski, to kultowe wydarzenie w historii zawodów biegowych w Polsce. Organizacja kolejnej, już 39. edycji imprezy dowodzi, że wiązowski bieg na stałe wpisał się do kalendarza ogólnopolskich zawodów, stając się obowiązkową pozycją dla największych miłośników tej dyscypliny. Na sukces półmaratonu składa się współpraca wielu podmiotów - samorządu, instytucji i urzędów centralnych, a także służb dbających o bezpieczeństwo i zdrowie zawodników. Bardzo ważna jest też rola naszych partnerów biznesowych, takich Polskie Sieci Elektroenergetyczne. Jesteśmy przekonani, że dzięki ich obecności i zaangażowaniu, wieloletnia tradycja półmaratonu będzie kontynuowana - mówi Wójt Gminy Wiązowna, Janusz Budny.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: Marszałek Województwa Mazowieckiego oraz Polski Komitet Olimpijski. Szczegółowe informacje na temat biegu dostępne są na stronie www.wiazownapolmaraton.pl
PSE

Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: gosc 21.02.2019r. 15:44
A to maraton w Dębnie nie jest najstarszy w Polsce?
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoft
Innsoftcire
©2002-2019
mobilne cire
IT BCE