ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Enea Ciepło przebuduje sieć w Białymstoku
08.03.2019r. 08:13

Enea Ciepło zapowiedziała, że tym roku rozpocznie kolejny projekt modernizacji sieci ciepłowniczej w Białymstoku. W ramach inwestycji ma zostać zmodernizowana sieć o długości ponad 18 km.

Realizację projektu zaplanowano na lata 2019-2023, a jego koszt to ponad 38 mln zł, z czego 12 mln zł stanowi dotacja z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.

Projekt Enei Ciepło obejmuje nie tylko modernizację ponad 18 km sieci cieplnej, ale również przebudowę dwóch węzłów ciepłowniczych. W miejsce dwóch tzw. węzłów grupowych na białostockim osiedlu Wysoki Stoczek powstaną węzły indywidualne w każdym z zasilanych obiektów. Zamiana węzłów grupowych na indywidualne wiąże się przede wszystkim z ograniczeniem strat związanych z dystrybucją ciepła sieciami niskoparametrowymi z węzła grupowego do poszczególnych obiektów. Łączny koszt całego projektu szacowany jest na 38 390 500 zł.

- Inwestycja przełoży się na bezpieczeństwo i komfort dostaw ciepła dostarczanego przez Eneę Ciepło tysiącom mieszkańców Białegostoku. Dzięki dotacji z NFOŚiGW jeszcze bardziej wzrośnie standard dostaw ciepła, który zapewniamy naszym odbiorcom. Projekt wiąże się również z oszczędnościami wynikającymi z ograniczenia strat ciepła na poziomie 40 tys. GJ w skali roku - mówi Wiktor Dulewicz, prezes Enei Ciepło.
Umowa na dofinansowanie projektu "Przebudowa sytemu ciepłowniczego Białegostoku z likwidacją węzłów grupowych" została zawarta w Warszawie pomiędzy Eneą Ciepło a NFOŚiGW.

Jest to już czwarta od 2017 roku umowa dofinansowania wspierająca realizowany przez Eneę Ciepło Program Modernizacji Sytemu Ciepłowniczego Białegostoku. W jego ramach dotychczas przebudowano prawie 9 km sieci, wybudowano kilkaset metrów nowych sieci i zlikwidowano 3 węzły grupowe na białostockim osiedlu Piasta zastępując je węzłami indywidualnymi. Enea Ciepło pozyskała dotychczas na realizację tych projektów ponad 41 mln zł ze środków NFOŚiGW.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE