ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
GAZOPROJEKT
CMS

CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Minister spraw zagranicznych Austrii odniosła się do współpracy w dziedzinie gazu pomiędzy Wiedniem a Moskwą
11.03.2019r. 14:58

Rosja i Austria od lat współpracują w dziedzinie energetyki, a jednym z tego efektów jest sporny projekt Nord Stream 2. Zapytana o to, czy przez zmienioną dyrektywę gazową gazociąg będzie mógł osiągnąć pełną przepustowość, Kneissl powiedziała, że zależeć to będzie przede wszystkim od popytu -czytamy w BiznesAlert.pl.

- Popieram tutaj stanowisko kanclerz Merkel, która powiedziała, że gazociągi nie są tworzone po to, żeby kogoś zezłościć, tylko dlatego, że jest zapotrzebowanie na gaz - powiedziała minister.

Kneissl została też zapytana o gazociąg Turkish Stream, w który zaangażowane jest austriackie przedsiębiorstwo OMV.
- Przez położenie geograficzne Austrii, jesteśmy ważnym łącznikiem pomiędzy Europą Południowo-Wschodnią, a Europą Zachodnią. Baumgarten to główny terminal gazowy w Europie Centralnej. Sprawia to, że uczestniczymy w pewnych procesach, ale decyzja o przedłużeniu kontraktu na dostawy gazu między Gazpromem a OMV do 2040 roku należy nie do polityków, tylko do przedsiębiorców - powiedziała szefowa austriackiego MSZ.

Karin Kneissl, wykładowczyni akademicka i ekspertka w dziedzinie polityki energetycznej, objęła stanowisko ministra spraw zagranicznych pod koniec 2017 roku z ramienia skrajnie eurosceptycznej i prorosyjskiej Wolnościowej Partii Austrii (FPÖ). W sierpniu doszło do incydentu szeroko komentowanego w mediach z udziałem minister Kneissl, która zaprosiła na swoje wesele prezydenta Rosji Władimira Putina - czytamy w BiznesAlert.pl.
Kommiersant , BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: Dynamites 11.03.2019r. 15:16
Ruski czelawiek...
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoft
Innsoftcire
©2002-2019
mobilne cire
IT BCE