ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
GAZOPROJEKT
CMS

CEZ Polska
ENERGA

CENTRUM PRASOWE

PGE zaprasza na film "Kurier" o Janie Nowaku-Jeziorańskim
11.03.2019r. 21:16

11 marca odbędzie się uroczysta premiera nowego filmu Władysława Pasikowskiego pt. "Kurier". Z tej okazji, od poniedziałku na PGE Narodowym pojawi się specjalny mapping dedykowany temu filmowi. PGE Polska Grupa Energetyczna jest oficjalnym mecenasem tej produkcji. Film wejdzie na ekrany kin w piątek, 15 marca.

Upamiętnienie polskich bohaterów, jak Jan Nowak-Jeziorański, których niezłomna postawa jest fundamentem polskiej suwerenności, jest naszym obowiązkiem. Historia Polski jest ukształtowana bohaterstwem takich postaci. Dlatego jesteśmy dumni, że historia ta stała się inspiracją dla powstania filmu, a PGE Polska Grupa Energetyczna mogła być częścią tego przedsięwzięcia - mówi Henryk Baranowski, prezes zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej.

Historia przedstawiona w filmie oparta jest na prawdziwych wydarzeniach z 1944 roku. Jest to sensacyjna historia szpiegowska, która opowiada o sekretnej i bohaterskiej misji Jana Nowaka-Jeziorańskiego w trakcie II wojny światowej.

Producentami filmu są: Muzeum Powstania Warszawskiego - inicjator przedsięwzięcia oraz Scorpio Studio - współtwórca sukcesu poprzedniego hitu Władysława Pasikowskiego "Jacka Stronga".

W filmie wystąpiła plejada gwiazd polskiej i zagranicznej sceny filmowej, m.in. odtwórca głównej roli Philippe Tłokiński ("Belfer" w reżyserii Łukasza Palkowskiego) i Patrycja Volny ("1983" - pierwszy polski serial Netflixa, jak również Tomasz Schuchardt, Adam Woronowicz, Zbigniew Zamachowski, Mirosław Bak, Rafał Królikowski, Grzegorz Małecki czy Jan Frycz.

PGE jest największą firmą w polskiej branży energetycznej. Grupa od lat wspiera projekty, mające na celu propagowanie pamięci o najważniejszych wydarzeniach z historii Polski, a także angażuje się w sponsoring wydarzeń kulturalnych na najwyższym poziomie.


PGE

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoft
Innsoftcire
©2002-2019
mobilne cire
IT BCE