ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
GAZOPROJEKT
CMS

CEZ Polska
ENERGA

CENTRUM PRASOWE

III Kongres Elektryki Polskiej
11.03.2019r. 21:42

III Kongres Elektryki Polskiej organizowany jest przez Stowarzyszenie Elektryków Polskich w roku Jubileuszu 100-rocznicy powstania SEP pod hasłem:
Elektryka. Edukacja. Przemysł. Stowarzyszenie.

Kongres odbędzie się w dniach 2-3 kwietnia 2019 r. w Hotelu Sofitel Warsaw Victoria w Warszawie.

Współorganizatorami III KEP są: Politechnika Warszawska, Wojskowa Akademia Techniczna, Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz Federacja Stowarzyszeń Naukowo- Technicznych NOT. Przewodniczącym Komitetu Honorowego III KEP jest Minister Energii Krzysztof Tchórzewski.

Wybór miejsca Kongresu nie jest przypadkowy - tu gdzie obecnie znajduje się Hotel Victoria stał Pałac Kronenberga - wspaniała budowla przedwojennej Warszawy, w latach trzydziestych ubiegłego stulecia mieszcząca w swych wnętrzach między innymi siedzibę Stowarzyszenia Elektryków Polskich. Lokalizacja ta znakomicie nawiązuje zatem do Jubileuszu 100-lecia SEP, którego jednym z głównych przedsięwzięć jest właśnie III KEP.
Podczas obrad organizatorzy planują przedyskutowanie szerokiego spektrum problematyki nowoczesnej elektryki - elektrotechniki, elektroenergetyki, elektroniki, informatyki i dyscyplin pokrewnych, a w tym nowe technologie w przemyśle.

Praca Kongresu zorganizowana będzie na sesjach plenarnych i w pięciu sekcjach problemowych:
• Przemysł elektrotechniczny i elektroenergetyka;
• Inżynieria elektryczna w transporcie;
• Elektronika, telekomunikacja i informatyka;
• Kształcenie kadr elektryków oraz rola Stowarzyszenia w tym procesie;
• Historia elektryki i SEP.

Głównymi celami III KEP są:
• Stworzenie platformy wymiany doświadczeń i współpracy różnych podmiotów w zakresie rozwoju polskiej elektryki i przemysłu.
• Sformułowanie diagnozy i prognozy rozwoju polskiego przemysłu elektrotechnicznego i energetyki oraz dziedzin pokrewnych w perspektywie do 2050 r.
• Budowanie wspólnego lobby w zakresie rozwoju krajowego przemysłu elektrotechnicznego i energetyki.
• Prezentacja aktualnych badań naukowych dotyczących historii polskiej i światowej elektryki oraz 100-letniego dorobku i osiągnięć SEP.
• Popularyzacja wybranych sylwetek polskich elektryków, w tym członków SEP, którzy wnieśli znaczący wkład w rozwój kraju, elektryki i naszego Stowarzyszenia.
• Przewiduje się, że w Kongresie udział weźmie od 250 do 300 osób ze świata nauki i przemysłu, zarówno z uczelni, instytutów naukowych, firm i przedsiębiorstw, administracji państwowej i samorządowej. Spodziewani są liczni goście z zagranicy, w tym inżynierowie - Polacy pracujący za granicą.
Komitet Organizacyjny III KEP

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoft
Innsoftcire
©2002-2019
mobilne cire
IT BCE