ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
GAZOPROJEKT
CMS

CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

W Wlk. Brytanii odkryto nowe złoże gazu łupkowego
12.03.2019r. 09:05

Brytyjska firma IGAS poinformowała o odkryciu nowego złoża gazu łupkowego - poinformował "Kommiersant", na który powołuje się BiznesAlert.pl.

IGAS informuje o odkryciu złoża w formacji Bowland Shale w centralnej części Wielkiej Brytanii, którego całkowita zasobność jest szacowana na 37 bln m sześć. Jest to efekt odwiertu wykonanego w północnym Nottinghamshire.

"Kommiersant" przypomina o porażce poszukiwań gazu łupkowego w Europie, w tym w Polsce. Po początkowym optymizmie inwestorów wycofali się oni wskutek niepowodzeń lub zaostrzenia restrykcji przez państwa obawiającego się negatywnego wpływu odwiertów na środowisko.
Strategia energetyczna Wielkiej Brytanii zakłada, że zamknie wszystkie elektrownie węglowe do 2025 roku, a potem będzie korzystać z energii pochodzącej głównie z atomu, gazu i źródeł odnawialnych.
Kommiersant , BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoft
Innsoftcire
©2002-2019
mobilne cire
IT BCE