ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
GAZOPROJEKT
CMS

CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Ropa coraz droższa - w USA maleją jej zapasy, a OPEC+ myśli o cięciu w II poł. roku
13.03.2019r. 08:07

Ropa naftowa w USA jest coraz droższa - niespodziewanie spadły jej amerykańskie zapasy, a kraje koalicji OPEC+ myślą o przedłużeniu cięć w dostawach ropy na globalne rynki na II połowę 2019 r. - podają maklerzy.

Baryłka ropy West Texas Intermediate w dostawach na kwiecień na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku jest wyceniana po 57,20 USD, po zwyżce ceny o 0,58 proc.

Brent w dostawach na maj na giełdzie paliw ICE Futures Europe w Londynie jest wyceniana po 66,89 USD za baryłkę, po wzroście notowań o 0,33 proc.

W USA niespodziewanie spadły zapasy ropy - w ub. tygodniu zmniejszyły się one o 2,58 mln baryłek - podał w najnowszym raporcie niezależny Amerykański Instytyt Paliw (API).

Analitycy ankietowani przez agencję Bloomberg spodziewali się wzrostu zapasów o 3 mln baryłek.

W środę po 16.30 swoje dane przedstawi w oficjalnym raporcie Departament Energii USA (DoE).

Tymczasem kraje koalicji OPEC+ dyskutują na temat przedstawionej przez Arabię Saudyjska propozycji przedłużenia cięć ropy przez producentów z OPEC i jego sojuszników na II połowę 2019 r., bo na podstawie umowy z grudnia 2018 r. OPEC+ uzgodnił cięcia w I połowie tego roku.
Decyzja w tej sprawie może zapaść w kwietniu - podaje agencja Interfax powołując się na informacje źródeł zbliżonych do OPEC.

"Dane API o spadku zapasów ropy w USA i saudyjska propozycja przedłużenia cięć w dostawach ropy na drugą połowę obecnego roku wywierają presję na wzrost cen ropy" - mówi Takayuki Nogami, główny ekonomista Japan Oil, Gas and Metals National Corp.

"Jednak tweet Donalda Trumpa z końca lutego, mający na celu utrzymanie OPEC i wzrostów cen ropy w ryzach, ma +psychologiczny+ wpływ na inwestorów i może ograniczać mocniejsze zwyżki cen ropy" - dodaje.

Tymczasem USA obniżyły swoją prognozę produkcji ropy w 2019 r. do 12,3 mln baryłek dziennie, o 100 tys. - wobec poprzednich szacunków.

Z kolei w 2020 r. produkcja amerykańskiej ropy ma wynieść 13,03 mln baryłek dziennie - o 170 tys. b/d mniej niż szacowano to w lutowych prognozach.

Ropa w USA zyskała podczas poprzedniej sesji 8 centów i zakończyła handel na poziomie 56,87 USD/b.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoft
Innsoftcire
©2002-2019
mobilne cire
IT BCE