ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
GAZOPROJEKT
CMS

CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Szymański: byliśmy zawiedzeni blokowaniem prac dotyczących dyrektywy gazowej
13.03.2019r. 15:34

- Z rozczarowaniem przyglądaliśmy się działaniom prezydencji austriackiej, która przyłożyła rękę do blokowania prac nad dyrektywą. Roczny impas prac legislacyjnych był przełamany dopiero na początku prezydencji rumuńskiej - powiedział w Sejmie cytowany przez BiznesAlert.pl wiceminister spraw zagranicznych Konrad Szymański.

Szymański powiedział, że jednym z wymiarów działań na pograniczu zagadnień zewnętrznych i rynkowych był utrzymujący się impas w sprawie dyrektywy gazowej: - Nie przedstawiała ona żadnych nadzwyczajnych oczekiwań, były one proste i podstawowe. Chodziło o to, by Unia Europejska egzekwowała swoje prawo w stosunku do każdego elementu infrastruktury energetycznej w naszych granicach - powiedział.
Odniósł się też do trudności we współpracy z Austrią: - Z rozczarowaniem przyglądaliśmy się działaniom prezydencji austriackiej, która przyłożyła rękę do blokowania prac nad dyrektywą. Roczny impas prac legislacyjnych był przełamany dopiero na początku prezydencji rumuńskiej pod polską i francuską presją, by wyciągnąć konsekwencje z naszych własnych ustaleń, jaki ma być kształt rynku energii i bezpieczeństwa energetycznego, czyli w sprawach, która dalece wykracza poza logikę rynku. Ta sprawa ma znaczenie strategiczne z powodu strategicznego znaczenia Nord Stream 2 dla regionu - mówił cytowany przez BiznesAlert.pl wiceminister spraw zagranicznych.
BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: daleki mazowszanin 13.03.2019r. 17:36
A ile razy p.Szymański(i jego przełożony) był w Wiedniu podczas prezydencji austriackiej?
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoft
Innsoftcire
©2002-2019
mobilne cire
IT BCE