ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
GAZOPROJEKT
CMS

CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Nord Stream 2 AG rozważa wydzielenie osobnej spółki do zarządzania gazociągiem na terytorium Niemiec żeby uniknąć unijnej jurysdykcji
14.03.2019r. 09:13

Financial Times informuje, że Nord Stream 2 może uniknąć jurysdykcji unijnej narzuconej przez dyrektywę gazową, jeżeli zostanie wydzielona osobna spółka do zarządzania projektem na terytorium lądowym i morskim Niemiec - czytamy w BiznesAlert.pl.

Dziennik donosi, że Nord Stream 2 AG należący w stu procentach do Gazpromu rozważa wydzielenie osobnej spółki do zarządzania gazociągiem na odcinku, który ma się znaleźć na terytorium lądowego i wód terytorialnych Niemiec.

Zrewidowana dyrektywa gazowa zakłada, że projekt Nord Stream 2 będzie podporządkowany prawu unijnemu na tym odcinku, a podporządkowanie pozostałej części ma podlegać negocjacjom Komisji Europejskiej lub regulatora niemieckiego w imieniu Brukseli z Rosją. Plan wydzielenia spółki zakłada jednak, że tylko odcinek niemiecki zostanie podporządkowany prawu Unii Europejskiej.
Temat może być punktem spornym między Komisją Europejską i zwolennikami podporządkowania Nord Stream 2 prawu europejskiemu, a Niemcami. Jeżeli zasady unijne zostaną zastosowane tylko na odcinku gazociągu, nie wpłyną istotnie na jego założenia ekonomiczne - przekonuje Financial Times. Pełna implementacja mogłaby oznaczać wzrost kosztów i opóźnienie realizacji projektu - czytamy w BiznesAlert.pl.
Financial Times , BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoft
Innsoftcire
©2002-2019
mobilne cire
IT BCE