ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
GAZOPROJEKT
CMS

CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Czaputowicz przedstawił coroczne podsumowanie polityki zagranicznej
14.03.2019r. 10:04

Jak czytamy w BiznesAlert.pl, minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz wystąpił w Sejmie RP, by przedstawić coroczne podsumowanie polityki zagranicznej zwane "expose". Mówił o Nord Stream 2, Baltic Pipe i gazoporcie w Świnoujściu.

- Zapewnienie Polsce bezpieczeństwa energetycznego może dokonać się tylko przez uniezależnienie się od dostaw rosyjskiego gazu. Konsekwentnie sprzeciwiamy się realizacji projektu Nord Stream 2 i popieramy krytyczne stanowisko Komisji Europejskiej w tej sprawie. Celem rewizji dyrektywy gazowej jest objęcie gazociągu z krajów trzecich prawem Unii Europejskiej. W 2018 roku zbudowaliśmy koalicję kilkunastu państw, co zaowocowało uzgodnieniem tekstu rewizji dyrektywy, która utrudni Gazpromowi wykorzystanie jego uprzywilejowanej pozycji na rynku europejskim. Nie zmienia to naszej negatywnej oceny Nord Stream 2 - powiedział minister. - Różni nas projekt Nord Stream 2 który naszym zdaniem nie służy bezpieczeństwu energetycznemu Unii Europejskiej - przyznał Czaputowicz mówiąc o relacjach z Niemcami.
- Kluczowym projektem dla bezpieczeństwa dostaw regionu jest budowa gazociągu Baltic Pipe łączącego Polskę poprzez Danię, a następnie Norwegię ze złożami gazu na Morzu Północnym. W grudniu 2018 roku została podpisana umowa dwustronna regulująca ramy prawne funkcjonowania gazociągu. Po jego ukończeniu w październiku 2022 roku Baltic Pipe wraz z terminalem LNG w Świnoujściu zapewnią Polsce realną niezależność energetyczną i pozwolą na wsparcie dla krajów w naszym regionie w tym zakresie - przypomniał cytowany przez BiznesAlert.pl autor expose.
BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoft
Innsoftcire
©2002-2019
mobilne cire
IT BCE