ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

RDOŚ w Gdańsku wydał decyzję w spawie MFW Bałtyk III
14.03.2019r. 12:12

Regionalny Dyrektora Ochrony Środowiska w Gdańsku wydał decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach dla inwestycji budowy morskiej infrastruktury przesyłowej dla farmy wiatrowej planowanej przez spółkę MFW Bałtyk III

Wydana przez RDOŚ w Gdańsku decyzja dotyczy budowy morskiej infrastruktury przesyłowej energii elektrycznej, łączącej planowane stacje elektroenergetyczne na morzu z Krajowym Systemem Energetycznym. Łączna moc, która może zostać wyprowadzona z morskich farm wiatrowych z użyciem infrastruktury szczegółowo opisanej w Decyzji wynosi do 1440 MW.

Z wnioskiem o wydanie decyzji wystąpiła spółka MFW Bałtyk III, której udziałowcami są Polenergia i Wind Power, spółka należącą do grupy kapitałowej Equinor (dawniej Statoil).
W sierpniu 2016 MFW Bałtyk III uzyskała w decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach dal tej inwestycji. Według deklaracji Polenergii pierwsza energia z tej farmy może popłynąć do polskiego wybrzeża w 2022 roku. Farma o mocy do 1200 MW ma być przyłączona do stacja Słupsk-Wierzbięcino. Warunki przyłączeniowe dla MFW Bałtyk III wydane zostały w 2012 roku, a w sierpniu 2014 r. podpisana została umowa przyłączeniowa.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2019
mobilne cire
IT BCE