ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
GAZOPROJEKT
CMS

CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Polsko-czeskie rozmowy na temat projektu ochrony powietrza
14.03.2019r. 13:30

Gminy województwa opolskiego będą współpracowały z samorządami czeskich krajów - ołomunieckiego i morawsko-śląskiego - przy wdrażaniu projektu ochrony powietrza. Spotkanie w tej sprawie odbyło się w czwartek na zamku w Mosznej.

Województwo opolskie złożyło do Komisji Europejskiej projekt zarządzania jakością powietrza w samorządach. W jego ramach mają być przeszkoleni i wyposażeni w odpowiedni sprzęt specjaliści pracujący w 26 gminach woj. opolskiego. Oprócz monitorowania jakości powietrza będą także doradzać mieszkańcom m.in. w doborze odpowiednich źródeł ogrzewania domów.

W projekcie, oprócz opolskich samorządów i Politechniki Opolskiej, wezmą udział także samorządowcy z czeskich gmin pogranicza. Na zamku w Mosznej omawiano praktyczne aspekty polsko-czeskiej współpracy.

"Współpraca z naszymi sąsiadami z Czech będzie polegała głównie na edukacyjnej stronie projektu. Z wicehetmanami kraju morawsko-śląskiego i ołomunieckiego chcemy ustalić na przykład, w jaki sposób będziemy wymieniali się informacjami na temat stanu powietrza każdego dnia, tak, by można było w profesjonalny sposób opracowywać zebrane w ramach projektu dane" - powiedział członek zarządu województwa opolskiego Stanisław Rakoczy.
Złożony do programu "Life" projekt województwa wstępnie bardzo dobrze oceniła Komisja Europejska. Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej udzielił promesy na dofinansowanie wkładu własnego. Województwo liczy na dofinansowanie z UE w wysokości 2,8 mln euro.

Głównym celem projektu jest lepsze i skoordynowane działanie na wszystkich szczeblach administracji publicznej w regionie. Oprócz przeszkolenia ekspertów, którzy pojawią się we wszystkich gminach uczestniczących w projekcie, zaplanowano także opracowanie i wdrożenie wspólnej dla całego regionu aplikacji, dzięki której będzie można śledzić zanieczyszczenia powietrza. We wszystkich gminach województwa będą zainstalowane czujniki powietrza.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoft
Innsoftcire
©2002-2019
mobilne cire
IT BCE