ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
GAZOPROJEKT
CMS

CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Budimex zbuduje dla JZR hale produkcyjno-remontowe na terenie b. kopalni Krupiński
14.03.2019r. 15:38

Kosztem niespełna 48,5 mln zł do 2020 r. na terenie likwidowanej kopalni Krupiński w Suszcu powstanie zespół hal produkcyjno-remontowych na potrzeby Jastrzębskich Zakładów Remontowych (JZR) z grupy JSW. Wykonawcą inwestycji będzie Budimex, który w czwartek podpisał kontrakt w tej sprawie z JZR.

"Podpisanie umowy z generalnym wykonawcą rozpoczyna faktyczną realizację programu +JZR Rozwój+, który pozwoli na znaczące rozszerzenie działalności produkcyjno-remontowej oraz rozwój technologiczny naszej spółki" - poinformował prezes zarządu Jastrzębskich Zakładów Remontowych Rafał Rychter.

Dzięki inwestycji w gminie Suszec powstanie ok. 170 nowych miejsc pracy. Przedsięwzięcie JZR to pierwszy etap planowanej budowy nowoczesnego centrum przemysłowego na terenie byłej kopalni Krupiński, którą JSW niespełna dwa lata temu przekazała do Spółki Restrukturyzacji Kopalń w celu likwidacji.

W ramach podpisanej w czwartek w Warszawie umowy, Budimex wybuduje nowe hale oraz rozbuduje i zmodernizuje istniejące na kopalnianym terenie obiekty produkcyjne i socjalno-biurowe o łącznej powierzchni ponad 15 tys. m kw. Przy halach powstaną drogi, parkingi i place składowe. Do zasilania budynków zostaną wykorzystane panele fotowoltaiczne i pompy ciepła.
W zmodernizowanych oraz nowych halach Jastrzębskie Zakłady Remontowe rozwiną produkcję maszyn i urządzeń na potrzeby sektora wydobywczego w Polsce i za granicą - będą tam wytwarzać i remontować m.in. szyny kolejek podwieszanych, krążniki, rurociągi magistralne, trasy przenośników zgrzebłowych, sekcje obudów zmechanizowanych.

Prezes JSW Daniel Ozon wyraził nadzieję, że umowa między JZR a Budimeksem będzie krokiem do realizacji wszystkich planów, zapisanych w strategii rozwoju JSW na lata 2018-2030. "Liczę, że ta inwestycja to dopiero początek kompleksowego zagospodarowania 70 hektarów pozostałych po kopalni Krupiński" - wskazał prezes, przypominając plany stworzenia w Suszcu nowoczesnego kompleksu przemysłowego.

Plany JSW zakładają stworzenie na terenach po kopalni Krupiński - we współpracy z innymi podmiotami - kompleksu, w skład którego, obok obiektów JZR, wejdą m.in. fabryka ogniw wodorowych stosowanych w elektromobilności oraz zakład włókien węglowych, wytwarzanych z produktów ubocznych procesu koksowniczego.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoft
Innsoftcire
©2002-2019
mobilne cire
IT BCE