ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
GAZOPROJEKT
CMS

CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Pracownicy JSW wybrali przedstawiciela w zarządzie
15.03.2019r. 11:02 15.03.2019r. 08:18

W wyniku wyborów przeprowadzonych wśród pracowników w dniu 14 marca 2019 r. Artur Wojtków został wybrany na przedstawiciela załogi w zrządzie JSW - poinformowała spółka.

Wybory reprezentanta pracowników w zarządzie JSW zakończyły się w czwartek późnym wieczorem; w piątek podano ich wyniki. Popierany przez reprezentatywne organizacje związkowe JSW Artur Wojtków uzyskał poparcie ponad 8 tys. osób (64 proc. głosów), a jego kontrkandydata - wywodzącego się ze związku zawodowego Jedność Marka Sękowskiego - poparło przeszło 4,5 tys. osób (36 proc.).

Głosowało ponad 13,2 tys. pracowników spośród liczącej przeszło 21,7 tys. osób załogi JSW. Frekwencja wyniosła 60,8 proc. Ponad pół tysiąca głosów było nieważnych.

Artur Wojtków z wykształcenia jest prawnikiem, absolwentem Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Ukończył także studia podyplomowe w zakresie "Społecznego dialogu pracy" na Akademii Ekonomicznej w Katowicach oraz "Zarządzania bezpieczeństwem i higieną pracy w przemyśle" na Politechnice Śląskiej w Gliwicach. Z Jastrzębską Spółką Węglową związany jest od 1995 roku. Od 1995 r. pełnił funkcję kierownika Działu Organizacyjno-Prawnego a następnie w latach 1999-2009 dyrektora ds. pracy KWK "Borynia". Od 2009 r. pełni funkcję zastępcy prezesa zarządu ds. pracy i polityki społecznej.

Artur Wojtków zasiada w zarządzie JSW z ramienia pracowników już od trzech kadencji, sprawuje stanowisko zastępca prezesa zarządu ds. pracy i polityki społecznej.

W czwartkowych wyborach Wojtków miał poparcie największych działających w JSW związków zawodowych. "Dał się poznać jako człowiek reprezentujący przede wszystkim interesy pracowników i potrafiący bardzo dobrze współpracować ze związkami zawodowymi" - ocenili w komunikacie przedstawiciele Solidarności.
"Artur Wojtków to człowiek na każdy czas. W momencie kryzysu i wahnięcia koniunktury na rynku węglowym był jednym z twórców porozumień ratujących spółkę przed upadłością i pozwalających zachować górnikom miejsca pracy. W okresie prosperity był inicjatorem działań pozwalających na nadpłatę zaległości wobec załogi, powrotu do korzystniejszych rozwiązań płacowych, jak również wprowadzenia znacznych podwyżek płac" - podkreślili związkowcy. Uznali, że Wojtków to "gwarant obrony praw pracowniczych w JSW".

Możliwość wyboru swojego przedstawiciela do zarządu gwarantuje pracownikom ustawa o komercjalizacji i prywatyzacji przedsiębiorstw państwowych, na podstawie której powstała JSW. Zgodnie z przepisami, to załoga wybiera wiceprezesa ds. pracowniczych i tylko ona może go, również w głosowaniu, odwołać. Rada nadzorcza i akcjonariusze nie mają wpływu na obsadę tego stanowiska w zarządzie. Kandydatów mogły zgłaszać organizacje pracownicze lub bezpośrednio pracownicy.

Uprawnieni do udziału w wyborach byli wszyscy pracownicy jastrzębskiej spółki, zatrudniającej - według danych na koniec stycznia br. - 21 tys. 757 pracowników.

Kadencja dotychczasowego zarządu JSW kończy się najdalej w połowie tego roku (z chwilą odbycia zwyczajnego walnego zgromadzenia). Obecny zarząd, oprócz Wojtkowa, tworzą: prezes Daniel Ozon, wiceprezes ds. technicznych Tomasz Śledź oraz oddelegowany czasowo przez radę nadzorczą, pełniący obowiązki wiceprezesa ds. strategii i rozwoju Robert Małłek.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoft
Innsoftcire
©2002-2019
mobilne cire
IT BCE