ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
GAZOPROJEKT
CMS

CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Vestas wciąż liderem instalacji turbin wiatrowych na lądzie
15.03.2019r. 08:21

Według najnowszego raportu BloombergNEF duński Vestas zainstalował najwięcej turbin wiatrowych w lądowych elektrowniach wiatrowych na świecie - czytamy w BiznesAlert.pl.

Deweloperzy w 2018 roku zainstalowali łącznie 45 GW mocy w lądowych turbinach wiatrowych. Rok temu poziom ten przekroczył 47 GW. Wielką czwórkę rankingu otwiera Vestas, który także pozostaje światowym liderem w instalacjach offshore, o czym już pisaliśmy na łamach BiznesAlert.pl.

Tuż za nim uplasował się chiński Goldwind, amerykański GE Renewable Energy oraz hiszpańska spółka Siemens Gamesa. Rynek deweloperów ulega stopniowej centralizacji - tylko te 4 firmy były odpowiedzialne za 57 zainstalowanych turbin na lądzie. Vestas zwiększył swój udział w rynku z 16 procent w 2017 roku do 22 procent w roku ubiegłym. Goldwind zainstalował 19,3 GW, GE - 5 GW, Siemens Gamesa - 4,1 GW.
W 2018 roku w skali globalnej liczba instalacji spadła łącznie o 3 procent, w porównaniu do 2017 roku. Ubiegłoroczny spadek jest spowodowany przez spowolnienie w Indiach oraz w Niemczech. Analitycy BNEF spodziewają się, że w 2019 roku ilość zainstalowanych turbin wzrośnie nawet o 32 procent.
BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: xyz 18.03.2019r. 10:58
"tylko te 4 firmy były odpowiedzialne za 57 zainstalowanych turbin na lądzie" - 57%? "Vestas... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoft
Innsoftcire
©2002-2019
mobilne cire
IT BCE