ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
GAZOPROJEKT
CMS

CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

USA mogą załamać porozumienie naftowe
15.03.2019r. 08:27

USA mogą przyjąć regulację zwaną NOPEC, która ma ograniczyć działanie kartelu naftowego OPEC i może załamać porozumienie naftowe - czytamy w BiznesAlert.pl.

NOPEC pozwoliłby USA pozwać kartel za ingerencję na rynku ropy poprzez skoordynowaną redukcję wydobycia w krajach członkowskich w ramach szerszego porozumienia z dwunastoma producentami spoza organizacji w grupie zwanej OPEC+. Ograniczenia na to półrocze zakładają spadek wydobycia o 1,2 mln baryłek dziennie w stosunku do poziomów z października 2018 roku. OPEC+ rozważa przedłużenie układu.

Minister ropy Zjednoczonych Emiratów Arabskich Suhail Mohammed Al Mazrouei ostrzegł, że wejście w życie NOPEC mogłoby sprawić, że kartel przestanie działać, a każdy kraj członkowski będzie maksymalizował wydobycie według uznania. W jego przekonaniu następstwem mógłby być kolejny kryzys cen ropy.
Obecnie cena ropy Brent przekroczyła 68 dolarów za baryłkę ze względu na obawy rynku o możliwość pojawienia się niedoboru ropy na rynku ze względu na sankcje USA wobec Iranu oraz załamanie gospodarcze w Wenezueli, któremu również mogą w przyszłości towarzyszyć obostrzenia.
Bloomberg/Financial Times , BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoft
Innsoftcire
©2002-2019
mobilne cire
IT BCE