ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
GAZOPROJEKT
CMS

CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

RWE domaga się miliardów odszkodowań za porzucenie węgla
15.03.2019r. 13:40

Kilka tygodni po zaleceniach komisji węglowej, która ustaliła, że Niemcy do 2038 roku definitywnie odejdą od węgla, firma RWE rozpoczyna ofensywę. Największy niemiecki koncern energetyczny będzie walczyć o odszkodowania - czytamy w BiznesAlert.pl.

Podczas prezentacji bilansu rocznego w Essen dyrektor generalny Rolf Martin Schmitz powiedział, że RWE jest gotowe do podjęcia pierwszego dużego kroku, zamykając kolejne elektrownie na węgiel brunatny do 2023 roku: - RWE nie może tego zrobić samo, ale potrzebuje wsparcia politycznego. Jako rekompensatę będziemy potrzebować od 1,2 do 1,5 mld euro za gigawat. Możemy nawet odpuścić las Hambach, jeśli dostaniemy odpowiednią zapłatę - powiedział.

Schmitz chce, by RWE zmieniło dostawców i rozwijało energetykę odnawialną. W tym celu zamierza wchłonąć swoją spółkę zależną innogy wraz z prezesem E.ON Johannesem Teyssenem w tym roku - i przekształcić RWE w trzeciego największego producenta zielonej energii elektrycznej w Europie dzięki przejęciu zielonych elektrowni Innogy i E.ON. Ma w planach zmienić nazwę, a właściwie dodać drugi człon: RWE Renewables.
.- Dla nas, naszych pracowników, firm partnerskich i regionu będzie to pokaz siły" - powiedział Schmitz. RWE zatrudnia prawie 10 000 osób w kopalniach odkrywkowych i elektrowniach. Według Schmitza około 2700 miejsc pracy może już być zagrożonych do 2023 roku. RWE podkreśla, że transformacja bez pomocy rządu federalnego będzie bardzo trudne.

W przypadku lasu Hambach, którego od lat bronili ekolodzy przed ekspansją odkrywki węgla brunatnego, Schmitz zasygnalizował, że jest przychylny: - Zbadamy, co jest technicznie możliwe w odniesieniu do stabilności, rekultywacji i gospodarki wodnej. Z ekonomicznego i operacyjnego punktu widzenia nie ma sensu robić bez rekompensat - powiedział cytowany przez BiznesAlert.pl dyrektor.
Die Presse , BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoft
Innsoftcire
©2002-2019
mobilne cire
IT BCE